Gulácsi Pétert hordágyon vitték le a pályáról Lipcsében

2022. október 5., szerda 20:27

A magyar labdarúgó-válogatott játékosa, Gulácsi Péter térdsérülést szenvedett az RB Leipzig–Celtic Bajnokok Ligája mérkőzés elején, emiatt hordágyon vitték le a pályáról a rutinos kapust.

Gulácsi Péter egy passz után azonnal a földre rogyott a 10. percben, majd a háromperces ápolás után hordágyon, fájdalomtól eltorzult arccal vitték le a pályáról.

* | the video of Gulácsi's injury..

Get well soon Gula!*

— Hungarian Football Xtra (@HunFootballXtra) October 5, 2022

A csapatkapitányi karszalagot Willi Orbán vette át. A kényszerű csere után Janis Blaswich állt be a kapuba, írja a Nemzeti Sport.

Nem az első sérülése a szezonban

A Celtic támadója, Furuhasi Kjogo azonnal odarohant Gulácsihoz, a balszerencsés mozdulat előtt ő támadta le a magyar játékost, hogy megakadályozza a gyors labdakihozatalt. Gulácsi számára nem ez az első sérülés ebben a szezonban: szeptember elején már két Bundesliga-mérkőzést kellett kihagynia kényszerű okból.

A világbajnoki szünet előtti utolsó hetekben, amikor a Lipcse sok meccset játszik, a kapitány hiánya különösen fájdalmas lenne a csapatnak.

A mérkőzést végül a Lipcse nyerte 3–1 arányban. Szoboszlai Dominik a lefújás után Gulácsi Pétert éltette a közönséggel együtt.

RB Leipzig gewinnt gegen Celtic, aber verliert Kapitaen Gulacsi https://t.co/HwzUPRdIbD pic.twitter.com/o3fYeONr5C

— LigaInsider (@LigaInsider) October 5, 2022

Schock für RB Leipzig: Torwart Gulacsi gegen Celtic verletzt vom Platz getragen | Sport Buzzer https://t.co/vAdhHAqY44

— RB Leipzig Addict (@RBLeipzigAddict) October 5, 2022

(Borítókép: Gulácsi Pétert hordágyon viszik el, miután sérülést szenvedett. Fotó: Lisi Niesner/Reuters)