Losonczi Dávid közel járt a bravúrhoz, ezüstérmet szerzett a birkózó-világbajnokságon

2023. szeptember 24., vasárnap 20:12

A kötöttfogásúak 87 kilogrammos kategóriájában szereplő Losonczi Dávid ezüstérmet nyert vasárnap a belgrádi birkózó-világbajnokságon.

Az ESMTK klasszisa szombaton egészen parádés, ellentmondást nem tűrő teljesítménnyel jutott döntőbe. Négyből három ellenfelét technikai tussal verte, és riválisai összesen egy pontot „csináltak rajta”, azt is passzivitás miatt. A vasárnapi döntőben a török Ali Cengiz volt az ellenfele, aki óriási küzdelemben 8–7-re győzte le őt.

A tavalyi vb-n bronzérmes Losonczi Dávid – aki már elődöntős sikerével olimpiai kvótát szerzett – karrierje eddigi legnagyobb sikerét érte el, egyúttal a magyar küldöttség harmadik dobogós helyét kaparintotta meg. Kedden Muszukajev Iszmail megnyerte a szabadfogásúak 65 kilogrammos súlycsoportjának küzdelmeit és szintén kvótát szerzett, míg szombaton Fritsch Róbert ezüstérmes lett a játékok műsorán nem szereplő kötöttfogású 72 kilós kategóriában.