Aranyérmet nyertek a magyar öttusázók az ankarai világkupa-döntőben

2024. május 26., vasárnap 15:31

Aranyérmes lett a Gulyás Michelle, Szép Balázs páros vegyes váltóban az öttusázók ankarai világkupa-döntőjében.

A szombaton zárult egyéni versenyek után vasárnap nyolc kettős küzdött az érmekért és a helyezésekért a török fővárosban.

A körvívásban a magyarok 27 győzelemmel és 15 vereséggel a második helyen végeztek.

A lovaspályán hibátlanul, de – a nemzetközi szövetség eredményközlője alapján – hét másodperc időtúllépéssel mentek végig. Bónuszvívásban négy pluszpontot szereztek és már az úszás előtt az élen álltak.

A medencében a 2x100 métert 1:57.94 perccel a leggyorsabban teljesítették, így tekintélyes előnnyel, 21 másodperccel a második helyezett egyiptomiak előtt kezdhették meg a kombinált számot, melyben a váltótagoknak 3x600 métert kellett futniuk két lövészettel megszakítva.

A magyar váltó végül elsőként ért célba úgy, hogy az összetett számban 12:53.00 perccel a harmadik időt érte el, írja az MTI.