Óriási sikerrel zárult Dér Heni és a Golden Muay Thai SE decemberben indított jótékonysági akciója. Az énekesnő televíziós műsorban használt, több versenyző és sztár által aláírt kesztyűje hatszázezer forintért kelt el az óév utolsó napjaiban, így pedig egy nehézsorsú család egész éves támogatása valósulhat meg a Hajós István által alapított Egy lépéssel több alapítvány közreműködésével.
„Sikerült a tervünk, és egy egész évre örökbe fogadtunk egy családot az Egy lépéssel több alapítványon keresztül – újságolta az örömhírt az árverés egyik ötletgazdája, Berkes Ádám, aki a Golden Muay Thai SE vezetőedzőjeként Dér Heni felkészülését is segítette egy ökölvívásra kihegyezett televíziós produkcióban. – Már meg is érkezett a felajánlott 600 ezer forint a kesztyűért. A támogató megkért minket, a személyét ne fedjük fel, csendben szeretné intézni a dolgot, a kérését pedig tiszteletben tartjuk.”
„Az emberekben ott van még a jó, akármennyire is próbálják elnyomni a világban. Sok visszajelzést, támogató szót kaptunk arról, mennyire jó kezdeményezés. A legfontosabb pedig az, micsoda sikerrel zártunk. Ez egyértelmű motiváció és energia ahhoz, hogy az előttünk álló egy évben is hasonló kezdeményezések élére álljunk” – tette hozzá Berkes, aki egyúttal bejelentette, a szeptemberre tervezett IV. Golden Muaythai Gála bevételének egy részét ugyancsak az Egy lépéssel több alapítvány számára ajánlják fel.
Dér Heni elárulta, az első napok után szkeptikus volt sikerrel járnak-e, a végeredményt illetően azonban elégedett.
„Minden erőmmel azon dolgoztam, hogy a lehető legtöbb pénzt tudjuk összegyűjteni. Azért ambivalensek mégis az érzéseim, mert eleinte, noha egy kattintás lett volna, nem igazán indultak el a megosztások. Ez picit szomorúvá tett kezdetben. De a sors, vagy a jó isten, ha lehet így mondani, besegített, mint mindig, amikor kell, és szenteste befutott a kesztyű új tulajdonosa. Először nem is hittem a fülemnek, mikor meghallottam a licitet” – idézte fel a Career Brand Management közleménye által idézett énekesnő.
Az eredetileg 50 ezer forintról induló licitnek 300 ezer forintos célértékkel futottak neki. Ehhez képest jött össze a több mint félmillió forint.
„Nagyon-nagyon hálásak vagyunk, hogy így alakult. Akkor pedig még boldogabbak lettünk, mikor kiderült, a befolyt összegből egy egész évre örökbe tudunk fogadni egy családot. Emlékszem, a családommal ünnepeltünk, nehezen is vettem fel a telefont, mert nem értettem, miért hív Ádám. Aztán amikor elmondta a hírt, bevallom, megkönnyeztem. Hiszem, hogy nem véletlen, hogy épp szenteste történt mindez.”
Hozzátette, a gyűjtés menedzselésénél sokkal, de sokkal nehezebb feladat volt végül kiválasztani azt a családot, amelyhez az összeg kerüljön.
„Nem véletlenül nem tettem meg eddig. Nem szeretem az ilyen döntéseket, mert kettészakad a szívem egyik történetet a másik után olvasva. Nem is tudom végigolvasni ezeket, mert, főleg így, hogy gyerekekről, velük született betegségekről, kihívásokról szólnak, szívfacsaró szülőként egy pillanatra is belegondolni.”
Végül mintegy a sorsa bízták a választást azzal, azt a családot választották ki, melynek vezetékneve azonos a licit győztesének vezetéknevével.
„Fantasztikus kezdeményezés volt, köszönet érte Berkes Ádámnak, Dér Heninek és a kesztyűre végül a győztes licitet tevőnek is – fogalmazott Hajós István, az Egy lépéssel több alapítvány alapítója. – Ez is az összefogás erejét mutatja, azt az erőt, egyre nagyobb és egyre koncentráltabb. Azt tapasztalom, hogy a magyar emberek egyre szívesebben és szívesebben adnak, ha látják, hogy jó helyre és kontrollált körülmények között megy a támogatás. Azt gondolom, ez a példa is azt bizonyítja, minden alapítványnak megéri azon dolgozni, hogy minél átláthatóbb működés mellett mutassa meg magát és a céljait.”