Kamuflázs: a rendezett káosz minden trükköt ver
További 120 yard cikkek
- Parádés visszatérés: a magyar fiatalok tönkreverték a dán elitakadémiát
- Véget ért az elképesztő sorozat, pezsgőt bontottak az Egyesült Államokban
- Olyan sportdrámát kaptak az emberek az arcukba, amit soha nem felejtenek el
- A világ egyetlen helye, ahol a két legpocsékabbért is megőrül 86 ezer ember
- Dán elitakadémia ellen bizonyíthatnak a legjobb magyar fiatalok
Sem a reverse, sem a flea flicker játékok nem túl gyakoriak az amerikaifutball-pályákon, az pedig még ritkábban fordul elő, hogy a két játékot egyesítsék, rövid időn belül viszont kétszer is ezzel verték át rendesen a védelmeket az egyetemi bajnokságban, ami egyszerre jó és rossz. Meg is mutatják, hogy miért.
Előtt viszont még rögtön az elején fontos leszögezni, hogy a reverse után eladott flea flicker nem klasszikus trükkjáték, hanem két úgynevezett fake játék egyesítése, így viszont már jelent akkora kihívást bármelyik védelemnek, hogy a trükkjátékoknak fenntartott Kamuflázs-alrovat alá helyezzük.
Ne kamuzz!
Remek új dolgot jelenthetünk be, ezentúl a Kamuflázs alrovatban hozzuk azokat a trick play-eket, amik az egyetemi bajnokságban vagy az NFL-ben erre érdemesek.
De nézzük is, miről, illetve mikről van szó. A reverse alapkövetelménye, hogy a futójáték oldalirányú mozgásában történjen drasztikus irányváltás, tehát két, nem előre törő játékos között legyen egy vagy több labdaátadás. A flea flicker pedig egy extrém változata egy play action passzjátéknak, vagyis egy olyan játéknak, amiben a támadó csapat elhiteti a védelemmel, hogy fut, de ehelyett passzol. A klasszikus play action során az irányító úgy tesz, mintha átadná a labdát, majd ezután passzol, itt viszont meg is történik az átadás, ami után egy hátrapasszal kapja vissza az irányító a labdát.
Szeptember végén a Memphis, a legutóbbi hétvégén pedig a South Florida döntött úgy, hogy ezt a kettőt egybe gyúrja, és egy reverse flea flickerrel ver oda a Bowling Green, illetve a Syracuse védelmének.
A Memphis és a South Florida játéka annyiban volt más, hogy nem a szélről érkező elkapóval kezdték a reverse-t, hanem az irányító mellett felálló futójátékossal, ami nem sokon változtat, illetve csak annyin, hogy a védelmeknek kicsit kevesebb ideje van reagálni, ugyanakkor a játék is kevesebb idő alatt épülhet fel. A Memphisnél elkapó nagyon simán tette vissza az irányító Lynchnek a labdát, aki két védő között meg is találta Jonest a passzal az egyenlítésért.
A South Florida hétvégi próbálkozása kicsit izgalmasabbra sikerült, hiszen a falon áttörő védő majdnem lekapta a reverse-szel forduló elkapót, utána vissza a visszapöccintés és a passz is sima volt, a USF pedig el is húzott 24-3-ra.
A play egyébként előkerült azon a Notre Dame-Virginia meccsen is, amiről a LSU által divatba hozott kamu mezőnygólt mutattuk be.