Újrajátszották a 2021-es finálét, hibátlan maradt a tavalyi döntős

GettyImages-1701427281
2023.09.26. 10:27
Az észak-amerikai amerikaifutball-liga (NFL) harmadik játékhetének hétfő esti mérkőzésén a Cincinnati Bengals legyőzte a Los Angeles Ramst hazai pályán, míg a tavalyi döntős Philadelphia Eagles könnyedén gyűjtötte be a győzelmet 2020 bajnoka, a Tampa Bay Buccaneers ellen.

Kezdjük utóbbival, a 2022-es szezon ezüstérmese, a Philadelphia Eagles ugyan nehezen kezdte a mérkőzést, egészen a második negyed közepéig 3–3 volt az eredmény, de aztán beindultak Jalen Hurtsék. Történt ugyanis, hogy a vendég Eagles a nagyszünet előtt Olamide Zaccheaus óriási elkapott TD-jével szerzett vezetést, majd Jake Elliott mezőnygóljával további három pontot tett fel a táblára. Alább a Philadelphia első hatpontosa.

A folytatásban az irányító, Jalen Hurts is szerzett egy TD-t, majd a negyedik negyed elején újabb pontszerzéseiknek köszönhetően minden lényegi kérdést eldöntöttek, így idegenben, 25–11 arányban győztek. A Philadelphia Eagles továbbra is hibátlan mérleggel rendelkezik, míg a Tampa Bay elszenvedte első vereségét a szezonban.

A játéknap másik mérkőzésén megismétlődött a 2021-es Super Bowl, tehát a Cincinnati Bengals és a Los Angeles Rams csatája. A hazai pályán szereplő Bengals szerezte a találkozó első hatpontosát, de csak azok után, hogy az első két játékrészben csak mezőnygólokig jutottak a felek.

A Joe Burrow irányította Bengals előbb Joe Mixon futott TD-jével szerzett vezetést, majd további két mezőnygóllal elhúzott, mely elegendőnek bizonyult a sikerhez. A vége 19–16-os Bengals-siker lett, ezzel a Cincinnati megszerezte első győzelmét a szezonban, miközben a Rams elszenvedte második vereségét.