Józsa Gábor nyerte a Budapest Maratont

2016. október 9., vasárnap 14:10

A férfiaknál Józsa Gábor, míg a nőknél Staicu Simona nyerte meg vasárnap a 31. Spar Budapest Maratont.

Józsa, aki 87. lett a riói olimpián, 2:22:36 órás idővel győzött, a nőknél ötödik sikerét arató Saicu pedig 2:50:28-cal volt a legjobb.

"A rajt jól sikerült, egy váltó segített nekünk az első 10 kilométeren, utána Kovács Tomival ketten maradtunk, és a táv felénél abszolút nagy meccset vívtunk" - mondta Józsa az MTI-nek. "A Nyugati téri felüljárónál kezdtem eltávolodni tőle. Az utolsó kilométereken már egyedül maradtam, görcsök is hátráltattak. Egy rövid nyújtásra meg is kellett állnom, de szerencsére maradt az előnyömből, így a végén már ez sem veszélyeztette a győzelmemet" - értékelt, hozzátéve, a budapesti pálya nem a leggyorsabb, de tetszettek neki az újítások, és az időjárás is nagyszerű volt.

A Hősök teréről induló útvonal ezúttal is érintette a főváros legszebb pontjait. A verseny lebonyolításáról 1500 rendező gondoskodott, a futók frissítésére mintegy 50 ezer liter vizet, 30 ezer banánt, 3000 kilogramm szőlőcukrot és 8500 darab szivacsot használtak fel.

A program szombaton a 600 méteres családi futással kezdődött az Olof Palme sétányon. Ezen a napon volt még az esélyegyenlőségi futam, a 3x2 kilométeres váltó, a minimaraton (5 km), a suli futam (2,7 km), a maratonka és a 2,7 kilométeres gyaloglás. A vasárnapi maraton - egyben magyar bajnokság - után négyfős váltókkal a maratonstaféta, majd egy 10 kilométeres verseny, végül a 30 kilométeres Coca-Cola testébresztő következett.