Az Európa-bajnokot letolták a pályáról, de kierőszakolta a tiszteletkört

2017. március 6., hétfő 10:53 | aznap frissítve

A brit Laura Muir a belgrádi fedettpályás atlétikai bajnokságon az 1500 és a 3000 métert is megnyerte.

A futónő ki is akarta élvezni a sikert első aranya után, de egy versenybírónő újra és újra megpróbálta megakadályozni, hogy fusson egy tiszteletkört. Azt mondta, feszített a program, nincs rá idő.

Úgy tűnt, Muir el is fogadta, hogy nem mehet körbe, de nem hagyta leterelni magát a pályáról. Aztán hirtelen kicselezte a versenybírót és nekilódult a tiszteletkörnek, amihez egy zászlót is szerzett.

A 23 éves Muir elképesztő formában van, sorra dönti meg a brit csúcsokat, 4:02,39-cel éppen az Eb-n lett országa leggyorsabb 1500-asa. Ez az idő Európa-bajnoki csúcs is egyben, sőt Muir a 3000 métert is bajnoki rekorddal zárta.