Lehetett volna rosszabb is: a gatyáját nyársalta fel a rúdugró zuhanás közben

2018. július 14., szombat 14:45

A rabati Gyémánt Ligán az idény legerősebb mezőnye gyűlt össze férfi százon, ahol végül Christian Coleman nyert 9,98 másodperccel. Női magasugrásban megszakadt az orosz Marija Laszickene 45 verseny óta tartó győzelmi sorozata. Rúdugrásban pedig Timur Morgunov úszott meg egy bizarr balesetet.

Öt számban a világ idei legjobb eredményét érték el, közülük a női ötezer méteres síkfutás emelkedett ki, ahol Hellen Obiri 14:21,75-tel nyert, de mögötte is sűrű volt a mezőny, a holland Sifan Hassan egyéni legjobbján húsz másodpercet javítva, 14:22,34-es Európa-rekordot futott. A mögötte jövő három futó is egyéni csúcsot ért el. Mindannyian 14:25-ön belül értek célba. A verseny előtt mindössze nyolcvan voltak ezen az időn belül.

A 800 méter világbajnoka, Caster Semenya Rabatban nem a bevett távján, hanem 1000 méteren indult, ahol megpróbált világcsúcsot futni. A dél-afrikai attól közel három másodperccel elmaradt, csak az egyéni rekord jött össze neki, 2:31,01-et futott.

Az utóbbi években az orosz Laszickene uralta a női magasugrást, de Rabatban nem jött össze neki a győzelem, 190 centin fejezte be, pedig neki a két méter sem szokott akadályt jelenteni. A harmadik helyet szerezte meg a kétszeres világbajnok. „Persze hogy elégedetlen vagyok, de ilyen dolgok megtörténnek. Szétestem. Nem voltak problémáim, sérülésem, csak rossz napom volt. Most vissza kell térnem az edzésekhez és keményen dolgoznom."

A férfi rúdugrást Sam Kendricks nyerte 586 centis versenycsúccsal, de a legemlékezetesebb ugrást nem ő, hanem a harmadik helyen végző Timur Morgunov mutatta be. Az 580 centin próbálkozó orosz rosszul esett, zuhanás közben a rúdja átszúrta nadrágját és pólóját is. Szerencséje, hogy nem önmagát nyársalta fel.

Női hármasugrásban Caterina Ibargüen megközelítette a 15 métert, csak négy centivel maradt alatta a kolumbiai világbajnok.

Rabatban egy magyar résztvevő volt, Kéri Bianka a 800-as mezőnyben nyulazott, hozta is négyszáz méteren az elvárt 57 másodpercen belüli időt.

Az amerikai sprinterek két számban taroltak, férfi százon és női 110 gáton vitték el a négy első helyet.