Élete legjobbjával nyerte Halász Bence a kalapácsvetést az atlétikai ob-n

2020. augusztus 9., vasárnap 21:04 | aznap frissítve

A világbajnoki ezüstérmes Halász Bence egyéni csúccsal nyerte meg a kalapácsvetést az atlétikai országos bajnokság vasárnapi versenynapján. A szombathelyi sportoló 79,88 méteres eredménnyel győzött a budapesti Lantos Mihály Sportközpontban rendezett versenyen. Eddigi rekordja 79,57 méter volt, melyet 2018. június 3-án ért el, ugyancsak Budapesten. Ezt most két alkalommal is felülmúlta, a győztes dobáson kívül ugyanis volt egy 79,74 méteres kísérlete is.

A második helyen az olimpiai bajnok Pars Krisztián végzett idei legjobbjával, 74,35 méterrel. Gerelyhajításban a világbajnoki döntős Rivasz-Tóth Norbert nyert.

Többen is duplázni tudtak, Máté Tamás a 100 után a 200 méteres síkfutást, Wagner-Gyürkés Viktória és Szögi István Dániel az 1500 után az 5000 métert, Galambos Tibor pedig a távolugrás után a hármasugrást is megnyerte.