Három Mansell egy autóval Le Mans-ban

2010. január 4., hétfő 15:00

Sportkocsiistállót vett a volt F1-bajnok, két fiával együtt indul, nevez a 24 órás versenyre is.

Két fiával egy kocsiban indul az idei Le Mans-sorozatban (LMS) Nigel Mansell: hétfőn résztulajdonosa lett a Beechdean sportautócsapatnak, és megalapította a Beechdean Mansell Motorsport istállót.

A volt Forma-1-es bajnok és gyerekei egy Gynetta-Zytek típusú gépet vezetnek a hosszútávú bajnokság futamain, köztük a 24 órás Le Mans-i klasszikuson.

”Feldob, hogy életemben először mindkét fiammal együtt versenyezhetek. Ha kapunk rajtengedélyt, Le Mans-ban is ott leszünk” – idézte az angolt hétfőn az autosport.com.

A Gynetta-Zytek csúcskategóriás, LMP1-es kocsi, vagyis a három Mansell a legjobb és leggyorsabb riválisokkal indul.

Leo fia 25 (a képen balra), Greg 22 éves, mindketten kisebb kategóriák résztvevői, gyenge eredményekkel: legjobbjuk a 26., illetve a 27. helyezés. Mansell Greggel már ült egy gépben a tavalyi, silverstone-i LMS-fordulóban.