Vettel behúzta Szingapúrt, Hamilton kiesett, a pályán sétáló megúszta

2015. szeptember 20., vasárnap 16:45

Sebastian Vettel idén harmadszor, karrierjében 42-edszer győzött F1-futamon, rajttól célig vezetett a villanyfényes Szingapúri GP-n. Neki, a második Daniel Ricciardónak és a harmadik Kimi Raikkönennek csendes versenye volt, az első kanyarban elfordultak, és gond nélkül mentek végig.

Az események mögöttük történtek, Massa és Hülkenberg a német hibájából ütközött, jöhetett a biztonsági kocsi, ami összerántotta a mezőnyt, és a gyors kerékcseréknél a Mercedesek Kvjat elé ugrottak, a 4-5. helyre.

Hamilton viszont nemsokára elkezdett lassulni, a gázpedállal volt problémája, és mintegy 10 környi tanakodás után, mikorra már majdnem utolsónak esett vissza, kiállt a boxba, feladta.

Majdnem pont a verseny kétharmadánál jött a második SC-periódus, bizarr okból: egy ember sétált a pálya szélén, több pilóta el is ment mellette, míg ki nem mászott egy menekülőnyíláson a szalagkorláton túlra.

Vettel a második újraindításnál is simán ellépett Ricciardóéktól, a célig uralta a versenyt. Rosberg nagy esélyhez jutott csapattársa kiesésével, de nem tudott elmozdulni a negyedik helyről, így csak 12 pontot hozott rajta.

Bottas csendes ötödik, Kvjat hatodik lett, a hetedik helyért viszont már csata volt, Pereznek sikerült megőriznie azt Max Verstappentől. A hamarosan 18 éves holland előtte remekül előzte Grosjeant, és bár kérték rá, a végén nem adta át a nyolcadik helyét mögötte célba érő csapattársának, Carlos Sainz Jr.-nak. Nasr tizedikként az utolsó pontot szerezte.

Hamilton 41 pontot őrzött meg előnyéből Rosberg előtt, és Vettel is csak 49-cel van mögötte. A németnek a vb-második hely megszerzése teljesen reális, főleg, ha a Mercedes visszaesése tartós lesz. Ez persze nem valószínű, sanszosabb, hogy egy hét múlva Japánban újra a győzelemért fognak menni Hamiltonék.

Vettel nagy rekordot döntött 42. sikerével, megelőzte Ayrton Sennát az örökranglistán, már csak Prost 51-gyel és Schumacher 91-gyel van előtte.

A Ferrari pedig túlteljesített, a csapatfőnök két győzelmet akart idén, Vettelnek ez már a harmadik volt 2015-ben.

A McLaren-Honda viszont továbbra is alulteljesít, ezúttal is kiesett mindkét kocsijuk, váltóhibával.