Rosberg: Maradok az F1-ben, de nem versenyzek többé

2016. december 4., vasárnap 09:32

A Forma-1 idei világbajnoka, a pénteken váratlanul visszavonuló Nico Rosberg szombat este egy berlini jótékonysági gálán úgy fogalmazott, hogy neki az F1 a világ legjobb sportja, és továbbra is valamilyen módon a sportágban akar maradni, de már nem versenyzőként, írja az MTI.

A 31 éves német pilóta beszélt arról is, hogy ha nem lett volna világbajnok, nem fejezi be, de most mindenek előtt egy hosszú vakációra utazik feleségével, Viviannal.

A Mercedes pilótája az Abu-Dzabiban rendezett zárófutamon elért második helyével biztosította be világbajnoki címét. Rá öt napra, pénteken viszont váratlanul bejelentette visszavonulását.

Rosberg 2006-ban mutatkozott be az F1-ben, 206 versenyen indult, 23 futamot nyert meg, 57-szer állt dobogóra, 30-szor indulhatott az első rajtkockából, múlt vasárnap pedig megszerezte első vb-címét.

Michael Schumacher és Sebastian Vettel után Rosberg a németek harmadik Forma-1-es világbajnoka. Édesapja, a finn Keke Rosberg 1982-ben nyert vb-t.