Liverpool-PSV Eindhoven 3-1

2008. október 1., szerda 20:00 | aznap frissítve

A Liverpool magabiztos idegenbeli sikerrel, a hollandok súlyos hazai vereséggel kezdték a csoportkört. Dzsudzsák a padon kezdett, de nem ezért nyert simán a Pool.

A Liverpool az első körben Gerrard duplájával nyert a Marseille ellen, míg a Dzsudzsák Balázst végig a kispadon tudó PSV hazai környezetben 3-0-ás verést kapott a spanyol Atletico Madridtól.

A magyar középpályás ismét a kispadon és most sem elképzelhetetlen egy nagy verés az idén eddig remeklő angolok ellen.

Liverpool - PSV Eindhoven 3-1

Liverpool, Anfield Road, 40 000 néző, vezette: Brych (német)

Liverpool: Reina - Arbeloa, Skrtel, Carragher, Fabio Aurelio – Kuyt, Xabi Alonso, Gerrard (Babel 80.) Riera (Benayoun 68.) - Keane (Lucas 75.), Torres

PSV: Isaksson – Salcido, Marcellis, Bréchet (Pieters 46.), - Krokamp, Mendez (Dzsudzsák 75.), Simons, Culina, Wuytens (Koevermans 60.) - Bakkal, Amrabat,

Gólszerző: Kuyt (5.) Keane (35.) Gerrard (76.) ill Koevermans (78.)

Sárga lap: Marcelis (75.)

I. félidő:

1. perc: A Liverpool kezdte a találkozót.

3. perc: A hazaiak kezdtek aktívabban, az első szabadrúgás is az övék, Carraghert rúgták fel.

4. perc:Gerrard adott nagy labdát Torresnek, de szögletre mentettek előle.

5. perc: A szöglet után Torres lövését még lábbal védte a kapus de a kipattanót nem tudták kirúgni, érklezett Kuyt és a kapuba bombázott.

8. perc: A Liverpool továbbra is támadásban maradt, a PSV örül ha a félpályán át tud menni.

12. perc: Amrabant kapott jó kiugratást, de túl kisodródott, így semmi nem lett belőle.

14. perc: Keane próbálkozott egy emeléssel, de Isaksson könnyedén húzta le a labdát.

19. perc: Kicsit leült a meccs a szakadó esőben, a hazaiak visszavettek, a hollandok meg nem tudnak még helyzetig sem jutni.

20. perc: Riera adott nagy labdát Keane-nek, aki nagyot esett a tizenhatoson belül, de nem kapott tizenegyest. Jól döntött a játékvezető.

24. perc: Xabi Alonso a saját térfeléről lőtt kapura, de a hollandok svéd kapusa magabiztosan védte a kísérletet.

27. perc: A PSV az elmúlt percekben több szép labdakihozatalt is bemutatott, a hazai tizenhatosig nincs is baj, de ott vége az akcióiknak.

29. perc: Gerrard távoli lövését öklözte ki a hollandok kapusa.

31. perc: Újabb hazai szöglet után Fernando Torres fejelhetett tisztán, de a labda centikkel a kapu mellé szállt.

33. perc: Xabi Alonso tartott rá Bakkal lábára, a játékvezető csak szóban figyelmeztette a Liveropool Európa-bajnok spanyol játékosát.

34. perc: Kuyt indította Torrest, a spanyol elhúzott a jobboldalon, majd pontosan adott középre, ahol érkezett Robby Keane, aki 11 méterről kapásból pörgetett a kapuba. Ez volt a nyáron igazolt ír játékos első gólja tétmeccsen.

40. perc: Az újabb bekapott gól után sem képes ritmust váltani a PSV, így továbbra is veszélytelen a hazai kapura.

44. perc: Torres kapott remek labdát Gerrardtól, de elcsúszott a vizes füvön. A spanyol az első játékrészben vagy négyszer esett el úgy, hogy senki nem volt a közelében.

46. perc: A játékvezető egy percet hosszabbított, majd jött a szünet.

II. félidő:

46. perc: A szünetben csak a vendégek cseréltek, Bréchet helyett Pieters folytatta.

47. perc: Az első lövés az Eindhovené, de Bakkal kísérlete méterekkel ment mellé.

50. perc: Próbálkozik a PSV, de különösebb elképzelés nélkül, így helyzetig sem jut.

52. perc: Alcido rúgott bele hatalmasat Torresba, de a játékvezető nem látott okot, hogy sárga lapot adjon.

55. perc: Gerrard adott nagy labdát ismét Torresnak, aki a kapust is kicselezte, majd amikor az alapvonaltól visszapasszolt volna, elcsúszott.

58. perc: Gerrard élesen belőtt szabadrúgását könynedén védte Isaksson.

59. perc: amrabat próbálkozott lövéssel 25 méterről, de labdája a jobboldali kapufa mellett ment ki.

62. perc: Aurelio szabadrúgásába Keane tette bele a fejét, de a labda jócskán mellé szállt.

65. perc: Kromkamp rosszul passzolt vissza, Torres lecsapott a labdára, de perdítése centikkel a kapu mellé szállt.

69. perc: Gerrard távoli lövése szállt fölé.

73. perc: A hazaiak teljesen elégedettek az eredménnyel, nem nagyon erőltetik a támadásokat. A túloldalon Amrabat viszont egyre veszélyesebb, de nincs társa.

75. perc: Torrest rúgták meg csúnyán hátulról, tettéért Marcellis sárga lapot kapott.

76. perc. A szabadrúgást Fabio Aurelio legurítása után Gerrard bombázta a kapuba. Hatalmas gól volt, nem mellékesen a liverpooli legenda századik gólja.

78. perc: Hamar érkezett a válasz. Dzsudzsák adott jobbról remek labdát középre, érkezett a másik csere Koevermans és Skrtel mellől 10 méterről a kapuba pördített.

84. perc. A vendégek sokkal aktívabbak lettek a magyar középpályás beállása óta, míg a Pool már a meccs végét várja.

90. perc: A játékvezető három percet hosszabbít.

92. perc. Torres kapott nagy labdát, visszagurított, de Lucas lövésébe beleléptek.

93. perc: A német játékvezető annyit hosszabbítoott, amennyit ígért. A Liverpool különösebb megeröltetés nélkül verte a PSV-t amely örülhet, hogy enyivel megúszta.