Hajnal és Huszti nem bírt egymással

2008. október 5., vasárnap 20:13 | aznap frissítve

A szombati, meglepetéseket hozó nap után vasárnap három találkozóval zárult a Bundesliga 7. fordulója. A legnagyobb érdeklődés a Dortmund-Hannover összecsapást előzte meg, két magyar válogatott, Hajnal Tamás és Huszti Szabolcs csapott össze.

Vegyes előjelekkel várták a csapatok a találkozót. A Dortmund hiába dolgozta le Hajnal révén kétgólos hátrányát az Udinese ellen a csütörtöki UEFA-kupa-mérkőzésen, búcsúznia kellett. A csapat ráadásul a az utóbbi négy évben nem tudta odahaza legyőzni a Hannovert. Husztiék a legutóbbi fordulóban nagy meglepetésre megverték a Bayern Münchent, de április 16-án tudtak legutóbb idegenben bajnokit nyerni. Akkor éppen a Dortmund otthonában, 3-1-re.

Csak tíz percig tudta állni a Hannover-védelem a nagy iramban kezdő hazaiak rohamait. Valdez, ahogy mérkőzés során szinte minden alkalommal, megverte Viniciust, és ballal hatalmas gólt lőtt a jobb felső sarokba. Nyolc perc múlva már kettővel vezethetett volna a Dortmund, Hajnal szögletét követően Kovac bombaerős fejesét fél méterrel a gólvonal mögül kotorta ki Enke. A partjelző ehhez képest bedobást ítélt. A találkozó ezen szakaszában Hajnal többször szervezte a jobb oldalról a Borussia akcióit, tehát nemegyszer csapott össze Husztival.

A 25. percben lőtt először kapura a Hannover, és abból egyből gól lett. Cherundolo beadását Forssell remekül vette le, majd négy tétovázó hazai védő között lőtt nagy gólt. Az egyenlítő találatot követően Husztit jobboldali éknek tolta fel Hecking. A vendégek erőre kaptak, a 31. percben Huszti kis híján a vezetést is megszerezte, alig tévesztette el a bal alsó sarkot.

Hatalmas lelkesedéssel folytatta a második félidőben mindkét csapat. Előbb Hajnal, majd Huszti hozta gólhelyzetbe csapattársát. Aktívabb lett a Hannover, tíz perc alatt többet lőtt kapura, mint az első félidőben összesen.

A félidő közepére alábbhagyott a lendület, a Dortmund ismét fölénybe került, de kevés volt a helyzet, több a küzdelem. A 83. percben Hajnal nagy helyzetet hagyott ki. Két remek csellel két védőt is elfektetett, majd alig lőtt a bal kapufa mellé. A 90. percben még egy veszélyes szabadrúgáshoz jutott a Dortmund, de Frei lövését védte Enke. Az utolsó húsz percre kissé elfáradt a két magyar, de mindketten jó teljesítményt nyújtottak. Hajnal kitűnően szervezte a hazaiak játékát, Husztinak több lehetősége is akadt, kétszer kis híján gólpasszt adott. A Dortmund közelebb állt a győzelemhez, főleg, ha meg nem adott gólját is idevesszük.

A másik két vasárnapi mérkőzésen sem született hazai győzelem. Cottbusban aratott sikerével a Hamburg ugrott a táblázat élére. A győztes gólt Petric a 90. percben szerezte meg. Hátrányból fordított a Wolfsburg Gelsenkirchenben, de a Schalke a 93. percben Kuranyi révén egyenlített. A hazaiak védője, Rafinha a 73. percben 11-est hibázott.

Bundesliga, 7. forduló

Pénteken:
Arminia Bielefeld-Kralsruhe 1-2 (Herzig 86., Porcello 16, Freis 52.).
Szombaton:

Bayern München-Bochum 3-3 (van Buyten 15., Zé Roberto 45., 68., ill. Sinan 29., Dabrowski 83., Grote 85.),
VfB Stuttgart-Werder Bremen 4-1 (Khedira 18., Träsch 29, Hilbert 63, Lang 88., ill. Diego 65.),
Bayer Leverkusen-Hertha BSC 0-1 (Voronyin 89.),
Mönchengladbach-FC Köln 1-2 (Brouwers 10., ill. Ehret 5., Novakovics 88.),
Hoffenheim-Eintracht Frankfurt 2-1 (Ba 47., 71., ill. Steinhöfer 66.).