Magyarország-Albánia 2-0

2008. október 11., szombat 19:24 | nyolc éve frissítve

Két fejesgóllal győzött a második félidőben remekül játszó magyar futballválogatott vb-selejtezőn a Puskás-stadionban: Torghelle, majd Juhász talált a kapuba. Megúsztunk két kapufát, így megmaradt szép rekordunk is, Albániától még sosem kaptunk gólt.

A meccs eseményei percről percre:

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, már próbálunk támadni.

3. perc: Egyelőre ismerkednek egymással a csapatok, de láthatóan mi szeretnénk irányítani a találkozót.

4. perc: Fontos, hogy minél több labdát szerezzünk majd a középpályán, és ne hagyjuk kibontakozni az albánokat.

6. perc: Még nincs igazán folyamatos játék, Torghellénél szabalytalanságot látott a játékvezető.

9. perc: Nem esett egymásnak a két válogatott, még nem volt helyzet.

10. perc: Albániáé az első kapuralövés, de az ellentámadás végén védenie kellett Beqajnak is.

12. perc: A szögletből nem lett semmi, de Dárdai révén azért kapura lőttünk.

13. perc: Dzsudzsák próbálkozott a baloldalon, de az albánok láthatóan készültek rá.

14. perc. Hajnal lőtt volna kapura, de a védők kapcsoltak.

16. perc: Torghelle nagyon egyedül van elől, kevés egyelőre a segítség a szélekről.

18. perc: Torghelle adta be a tizenhatoson belülre, de nem volt érkező a mieinktől.

20. perc: Eddig nem rohantuk le Albániát, nem merünk nagyon kinyílni.

22. perc: Az első félidő felénél járva elmondhatjuk, hogy kiegyenlített a játék, egyik kapu sem forgott még veszélyben.

24. perc: Az albánok kitolt védekezéssel tartják távol a magyar támadókat a kapujuktól, kevés az ötlet.

26. perc: Lanyha mezőnyjáték folyik nagyrészt, egy távoli próbálkozás Skelától.

28. perc: A második szögletünk után az albán kapus könnyedén felszabadított.

30. perc: Torghelle kijött a jobbszélre, Huszti ment be középre, de a játékunk képe nem sokat változott.

32. Az előreívelések is hasztalanok, nagyon hiányzik a kreatív, rövidpasszos játék, amivel feltörhetnénk a szervezett albán védekezést.

35. perc: Egy albán játékos ápolás miatt állt a játék, aztán Juhász begyűjti az első sárga lapunkat.

36. perc: Skela lövése a felsőlécen csattant, nem rajtunk múlott, hogy nem vezetnek a vendégek. Fülöp a védőket szídja.

39. perc: Próbálkoztunk támadással, de semmi eredménye, még a tizenhatosig se igen jutunk el.

44. perc: Bodnár került ziccerbe, de az utolsó pillanatban tisztáztak előle.

45. perc: Két perc lesz a hosszabbítás. Jó lenne támadással befejezni a félidőt.

45 +2. perc: Vége az első játékrésznek. Erwin Koemannak lesz mit mondania a szünetben.

Puskás Ferenc Stadion, 24 000 néző, vezette: Claudio Circhetta (svájci)

Magyarország: Fülöp - Szélesi, Vanczák, Juhász, Bodnár - Dárdai, Hajnal (Buzsáky, 61.), Halmosi, Dzsudzsák, Huszti (Vadócz, 87.)- Torghelle (Rudolf, 90.)

Albánia: Beqaj - Beqiri (Kapllani, 74.), Curri, Dallku, Vangjeli ( Hyka, 54.) - Cana, Duro, Agolli, Lala, Skela - Bogdani

Gólszerzők: Torghelle 49., Juhász 81.

Sárga lap: Juhász a 36., Bodnár a 67., ill. Dallku a 49., Skela a 80., Agolli a 85. percben

Második félidő

46. perc: Az első félidőben többen sem találták a helyüket a pályán, mindenképp változtatni kell, ha nyerni akarunk. Csere egyelőre nincs, Albánia kezdte a második játékrészt.

48. perc: Nagyon gyors albán kontra, de kezezés miatt megkaptuk a labdát.

49. perc: 1- 0 Hajnal szabadrúgása még visszajött, de aztán Huszti beadása után Torghelle a hálóba fejelt az ötösön belülről.

51. perc: Nagyon kellett ez a találat, talán megnyugszanak mostmár a magyar játékosok, és jöhet a látványos, felszabadult játék.

54. perc: Most Dzsudzsák találta meg Torghellét, de nem lett belőle lövés.

55. perc: Koeman szavai felrázhatták a mieinket, teljesen más mentalitással játszunk a szünet óta.

58. perc: Megint Dzsudzsák és Torghelle kombinált, és a magyar csatár két védő között is fejelni tudott, de mellé ment.

59. perc: Halmosi lőhetett volna a tizenhatos vonaláról, inkább passzolt, de pontatlan a labdája.

60. perc: Torghelle agilis játéka most kifizetődőnek tűnik, az albánok is lőttek kapura közben.

61. perc: Hajnal kért ápolást, helyére Buzsáky Ákos érkezik.

62. perc: Huszti szerzett labdát a középpályán, huszonötméterről lőtt, de az albán kapus hárított.

64. perc: Dárdai nagyon hasznosan szűr, a második félidőben egyértelműen fölényben játszunk.

67. perc: A vendégek szerencsére tanácstalannak tűnnek.

70. perc: Nem lett semmi az első albán szögletből, az ellenakciónknak lesállás vet véget.

71. perc: Megint a balszélen próbálkoztunk, de Husztitól most elvették a labdát. Torghelle ismét helyzetbe került, de a kapus résen volt.

73. perc: Torghelle ezúttal kapásból lőtt, a baloldalról rendre jönnek a jobbnál-jobb beadások.

74. perc: Huszti remekül tekert kapura egy szabadrúgás után.

76. perc: Magabiztosan és nyugodtan játszunk, a vendégek fáradni látszanak, de azért Juhásznak most figyelnie kellett.

77. perc: Huszti ívelt egy távoli szabadrúgásból, de az előrehúzódó Juhász nem találta el jól fejjel a labdát.

79. perc: Buzsáky legurítása után, Halmosi lő mellé.

81. perc: 2- 0 Juhász most nem vétette el a helyzetet, szöglet után lefejelte a földre a labdát, ami a kapus lábai között a hálóban kötött ki.

83. perc: Óriási lövés Agollitól, a léc megint velünk volt. A győzelem nem lehet kérdéses, de azért még nem szabad lankadni.

85. perc: Ez már tetszik a közönségnek is, Koeman nagyon felrázta játékosait a szünetben, remekül játszottunk a második félidőben, és teljesen megérdemelten vezetünk két góllal.

87. perc: Mindkét csapat játékosai érzik, hogy eldőlt a meccs, az albánok csalódottak, nem bánjuk.

89. perc: Felszabadult játék, most Buzsáky próbálkozott.

90. perc: Szerdán Málta ellen lépünk pályára, ha hozzuk a második félidei produkciónkat, ott is meg lesz a három pont. Három perc a hosszabbítás.

90 +3. perc: Torghellét lehozza Koeman, a közönség vastapssal jutalmazza.

90 +5. Vége a mérkőzésnek. Magyarország-Albánia 2-0, meg van az első győzelem ebben a vb-selejtező sorozatban.