Fordított, élen maradt a Hoffenheim

2008. október 29., szerda 23:24

A német bajnokság 10. fordulójában a Bayern München egy öngóllal megint megnehezítette saját sorsát, de végül nyert Frankfurtban. A Hoffenheim is fordított idegenben, Hajnal és Dárdai csapata nyert, előbbit lecserélték, utóbbi a mezőny egyik legjobbja volt. A Hamburg könnyű gyõzelmével harmadik.

A Bundesliga tizedik játéknapja után az újonc Hoffenheim nem akarja kiengedni a kezéből a vezetést, Bochumban a második félidő közepén hét perc alatt három gólt rúgott.

Pedig a Bochum ráijesztett a kis falusi csapatra (Hoffenheimnek 3500 lakosa van), mert a második percben már vezetett. Aztán Ba három méterről egyenlített, Ibisevics pedig büntetőből - Grote buta szabálytalansága után - már a vezetést is megszerezte. Egy perc múlva Ibisevics gólpasszt adott, Carlos Eduardo pedig végképp eldöntötte a meccset. A győztes csapatban Lőw Zsoltot nem nevezték.

A Hamburg könnyed győzelmet ért el hazai pályán a Stuttgart ellen. Az első gól tizenegyesből esett, ismét egy felesleges szabálytalanságot láttunk, a fordulás után pedig Mathijsen ollózó mozdulattal lőtt kapura, a labdát könnyen vette volna fel Lehmann, de mivel Gomezen megpattant, akadálytalanul vánszorgott el a hálóig.

Úgy tűnt, hogy a Bayern München megint magának nehezíti meg bajnokiját, mert Demichelis öngólt vétett. Beckenbauer a Lyon elleni meccs után már kiborult a védő miatt, most is panaszkodhat rá, mert nem túl nehéz helyzetben lőtt védhetetlenül saját kapujába. Tíz perc múlva Klose egyenlített, Ribery pedig megszerezte a győzelmet.

A Dortmund Kölnben nyert, Hajnal az utolsó negyedóra kivételével a pályán volt, megfelelően mozgatta társait.

Dárdai Pál és Huszti Szabolcs végigjátszotta meccsét, előbbi örülhetett, mert a Hertha BSC 3-0-ra verte a Hannovert. Dárdai csak Lustenberger combsérülése miatt kerülhetett a csapatba, az első félidőben azonban ő volt az egyik legveszélyesebb berlini, nagy kapufát lőtt a 23. percben. Husztiról annyit jegyeztek meg, hogy Stein visszarántotta a negyvenedikben, ezért sárgát kapott.

Bundesliga, 10. forduló

1. FC Köln - Borussia Dortmund 0-1 (0-0), gól: Kringe (65.)
Bochum - Hoffenheim 1-3 (1-0), gól: Grote (2.), illetve Ba (64.), Ibisevic (70., 11-esből), Carlos Eduardo (71.), piros lap: Dabrowski (76., Bochum)
Eintracht Frankfurt - Bayern München 1-2 (0-0), gól: Demichelis (55., öngól), illetve Klose (65.), Ribéry (70.)
Hamburger SV - VfB Stuttgart 2-0 (1-0), gól: Trochowski (17., 11-esből), Mathijsen (74.)
Hertha BSC - Hannover 96 3-0 (0-0), gól: Pantelic (63.), Voronyin (84.), Domovcsijszkij (93.)