AS Roma-Chelsea 3-1

2008. november 4., kedd 20:15 | aznap frissítve

A Roma úgy fogadta a Chelsea-t a BL negyedik csoportkörében, hogy korábban még nem nyert az angol együttes ellen. A hazaiak jelenleg a 17. helyen állnak a bajnokságban, míg a vendégek az elsők hazájukban.

Róma, Olimpiai stadion 35 000 néző vezette: Medina Cantalejo (spanyol)

Roma: Doni - Cicinho, Juan, Mexes, Panucci - Pizarro, De Rossi, Perrotta (Taddei 72.), Brighi - Totti (Baptista 60.), Vucsinics (Riise 88.)

Chelsea: Cech - Bosingwa (Kalou 63.), Alex, Terry, Bridge - Joe Cole (Belletti 46.), Lampard, Mikel, Deco, Malouda (Drogba 46.) - Anelka

Gólszerző: Panucci (34.) Vucsinics (48., 58.) ill. Terry (75.)

Sárga lap: Deco (33., 80), Perrotta (68.)

Piros lap Deco (80.)

1. perc: A Roma kezdte a találkozót.

3. perc: A hazaiak kezdtek aktívabban, de az angol csapat játékosai jól rombolnak, a kapujuk közelébe sem engedik ellenfelüket.

7. perc: A két csapat a tizenhatosok között küzd, a két kapusnak eddig semmi dolga nem volt.

10. perc: Deco 30 méteres lövését kellett Doninak vetődve védenie.

14. perc: Totti passza után Vucsinics kísérletezett egy lövéssel, de 18 méteres próbálkozása fölé szállt.

17. perc: Panucci lapos középre adását vetődve védte Cech.

19. perc: Malouda gurított középre, Deco lövése szögletre pattant.

22. perc: Szép angol akció végén Lampard lőhetett kapura, de Doni vetődve védeni tudott.

27. perc: Alex hibája után Vucsinics lőhetett, de a visszaérő védő becsúszva menteni tudott.

30. perc: Deco passza után Lampard lőtt távolról, de Doni szögletre ütötte kísérletét.

33. perc: Deco rúgta fel Tottit, amiért jogosan kapott sárga lapot.

34. perc: Panucci góljával vezet a Roma. Cicicnho jobboldali beadása után a teljes Chelsea védelem leállt, érkezett a 100. európai kupameccsét játszó Panucci, aki négy méterről pörgetett a kapuba.

40. perc: Malouda kapott remek indítást, de 20 méterről csúnyán fölé lőtt.

43. perc: A roma továbbra is támadásban maradt, míg a vendégek távoli lövésekkel próbálnak veszélyezteteni.

44. perc: Brighi esett nagyot a Cherlsea tizenhatosán belül, de a játékvezető úgy ítélte meg, hogy Joe Cole nem bántotta őt.

Szünet

46. perc: A szünetben csak a vendégek cseréltek, igaz ők kettőt is. Cole helyett Belletti, Malouda helyett Drogba folytatja.

48. perc: Már kettővel megy a Roma. Totti játszott össze Brighivel, akinek legurítását Vucsinics bombázta 20 méterről a kapu bal oldalába.

55. perc: A Chelsea a második gól után aktívabb, de komoly helyzetbe nem tud kerülni.

58. perc: Hárommal megy a Roma! Mikel szórakozott, Vucsinics szerelte, majd az egész Chelsea térfélen végigszáguldott a labdával, majd Mikelt mégegyszer becsapva, Cech mellett a jobb alsó sarokba helyezett.

65. perc: Bridge 18 méteres lövése Cicinhoról vágódott mellé.

66. perc: Perrotta kapott sárga lapot reklamálásért.

71. perc: Hiába bírtokolja többet a labdát a Chelsea, komoly helyzetbe nem tud kerülni.

75. perc: Szépített a Chelsea. Deco beadása után Terry kezéről Donira pattant a labda, a kipattanót pedig az angol védő közelről a kapuba helyezte.

76. perc: A gól után Baptista előtt nyílt lehetőség, de lövése mellé szállt.

80. perc: Decot állították ki második sárga lapja után, mert a játékvezető figyelmeztetése ellenére ellőtt egy szabadrúgást.

84. perc: Gyors római kontra végén Cicinho beadását De Rossi rosszul találta el, így kimaradt a lehetőség.

87. perc: De Rossi pazar emelését Vucsinics átvette, de lövését a kivetődő Cech védte.

90. perc: Cech utolsó emberként cselezgetett, de Brighi fennakadt a kapuson, így odalett a Roma lehetősége.

Vége. Az olasz bajnokság tizenhetedikje simán legyőzte az angol bajnokság első helyezettjét.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló:

A csoport:

CFR Cluj (román)-Girondins Bordeaux 1-2

Gólszerző: Dani (9.) illetve Gourcuff (5.) Wendel (38.)

AS Roma (olasz) - Chelsea (angol) 3-1
g: Panucci 34., Vucsinics 48., 58., ill. Terry 75.

A csoport állása: 1. Chelsea 7, 2. Roma 6 (7-5) , 3. Bordeaux 6 (4-8), 4. CFR Cluj 4

B csoport:

Anorthoszisz Famaguszta (ciprusi)-Internazionale (olasz) 3-3

g: Bardon (31.) Panagi (46.) Frousos (52.) ill. Balotelli (14.), Materazzi (45.), Cruz (80.)

Werder Bremen (német)-Panathinaikosz (görög) 0-3

g: Mantzios (58.) Karagounisz (70.), Tziolis (83.)

A csoport állása: 1. Inter 8, 2. Anorthoszisz 5, 3. Panathinaikosz 4, 4. Werder Bremen 3

FC Liverpool (angol)-Atlético Madrid (spanyol) 1-1

g: Gerrard (95. 11-esből) ill. Maxi Rodriguez (37.)

Olympique Marseille (francia)-PSV Eindhoven (holland) 3-0

g: Koné (30.) Niang (63., 71)

A csoport állása: 1. Atlético Madrid 8 (7-3), 2. Liverpool 8 (7-4), 3. Marseille 3, 4. PSV 3