Két gólról jött vissza a Milan

2008. november 28., péntek 10:53

Az UEFA-kupa 3. fordulójában Ronaldinho zseniális szabadrúgásával az utolsó pillanatban mentett pontot a Milan Portsmouthban. Szerencsés találattal nyerte a nap rangadóját az Ajax a Hamburgban, Babossal kapott ki a NEC a Tottenhamtól, könnyedén nyert a Manchester City Németországban.

Robinho kisebb sérülése miatt hiányzott Gelsenkirchenben, ennek ellenére magabiztosan nyert a Manchester City a Schalke ellen. Az első félóra végén Benjani Mwaruwari volt eredményes. Hiába próbálkozott a német csapat, megint gólt kaptak. A Schalke alig veszélyeztette a vendégek kapuját, veresége teljesen megérdemelt.

A B csoport mindkét meccsén meglepő eredmény született. A Galatasaray győzelmével gyakorlatilag továbbjutott volna, de nem nyertek a Metaliszt ellen, sőt az ukrán csapat a brazil Edmar kései góljával győzött Isztambulban. Hiába játszottak óriási fölényben a törökök, Olekszandr Gorjainov mindent védett, Arda Turan egymaga három ordító ziccert hibázott. Az Olympiakosz alaposan elverte a Benficát, az első félidőben már négy gólig jutott a görög csapat. A Benfica három meccs után egy árva ponttal áll a csoport utolsó helyén.

A NEC Babos Gáborral hazai pályán kapott ki a Tottenhamtől. A 14. percben egy baloldali beadás után Campbell még a kapufára lőtt, de a kipattanót az érkező Jamie O’Hara fejelte közelről a kapuba. Babos hiába védett utána remekül, a holland csatárok nem tudták bevenni Gomes kapuját, pedig lehetőség akadt bőven. A Spurs győzelmével átvette a vezetést a D csoportban.

Drámai meccseket játszottak az E csoportban. Óriási mázlija volt a Milannak, az utolsó pillanatokban mentett pontot Portmouthban. Az angolok főleg két két hórihorgas csatárukra, Crouchra és a Kanura építettek, menetrend szerint jöttek a beívelések, különösebb veszély nélkül. Az olaszok nem sokat tettek a győzelemért, a második félidőben még annyit se. Megszerezte a vezetés a Portsmouth egy beívelésből Kaboul volt eredményes, tíz perc múlva pedig Kanu már kettőre növelte a hazaiak előnyét.

Kaká helyett jött a 74. percben Ronaldinho, és alig tíz perc után egy zseniális szabadrúgásból szépített. Már mindenki végső sípszót várta, amikor Inzaghi szokásos módján, a leshatárról kilépve kiegyenlített. Inzaghi egyébként rengeteg helyzetet hagyott ki, háromszor találta el a kapufát.

Bragában is minden hazai szurkoló zsebben érezte a győzelmet nyolc perccel a lefújás előtt. Nem úgy Zvjezdan Miszimovics, aki előbb 11-esből egyenlített, majd az utolsó pillanatban a Wolfsburg győztes gólját is bevágta a müncheni születésű bosnyák középpályás.

Az otthon remeklő Hamburg kikapott a hétvégén Alkmaarban csúfos vereséget szenvedő Ajaxtól. Ezen a találkozón is csereként beállt játékos játszotta a főszerepet, Leonardo beállása után alig több mint negyedórával eldöntötte a meccset, egy nem mindennapi góllal. A csatár egy védő hibáját kihasználva remekül lépett ki, lövése mindkét kapufát érintette. Szerencséje volt, mert elé pattant vissza a labda, amit aztán két méterről már bevágott. Hiába támadott többet és volt több lehetősége a német csapatnak, az Ajax kevés lehetősége közül kihasznált egyet.

Magabiztosan nyert a Valencia Norvégiában. A három hete véget ért norvég bajnokság után csak az UEFA-kupára koncentráló Rosenborg nem tudott különösebb ellenállást kifejteni, a végére teljesen összezuhant a hazai csapat.

A H csoportban nyert a CSZKA Moszkva, Dzagojev ismét bizonyított, újra eredményes volt. A Deportivo könnyedén verte a Feyenoordot.

UEFA-kupa, csoportkör, 3. forduló

A csoport:

Schalke 04-Manchester City 0-2 (Benjani 32., Ireland 66.)

Paris SG-Racing Santander 2-2 (Kezsman 5., Luyindula 32., ill. Traoré 40., Gonzalo Colsa 55.).

B csoport:

Galatasaray-Metaliszt Harkiv 0-1 (Edmar 81.)

Olympiakosz-Benfica 5-1 (Galletti 1., Patsacoglu 17., Luis Santo 24., 53., Belluschi 44., ill. David Luiz 33.)

Sampdoria-VfB Stuttgart 1-1 (Sammarco 39., ill. Marica 8.),

Partizan Beograd-Standard Liege 0-1 (De Camargo 36.)

NEC-Tottenham 0-1 (O’Hara 14.)

Dinamo Zagreb-Szpartak Moszkva 0-1 (Szaenko 75.)

1. Tottenham 3 2 0 1 5-2 6

2. Udinese 2 2 0 0 4-1 6

3. Szpartak Moszkva 2 1 0 1 2-2 3

4. Dinamo 3 1 0 2 3-7 3

5. NEC Nijmegen 2 0 0 2 2-4 0

E csoport:

Portsmouth-Milan 2-2 (Kaboul 62., Kanu 73., ill. Ronaldinho 84., Inzaghi 92.)

Braga-Wolfsburg 2-3 (Ricardo Costa 6., öngól, Meyong 49., ill. Dzeko 24., Miszimovics 83., 11-esből, 94.)

1. Milan 3 2 1 0 6-3 7

2. Wolfsburg 2 2 0 0 8-3 6

3. Braga 3 1 0 2 5-4 3

4. Portsmouth 2 0 1 1 2-5 1

5. Heerenveen 2 0 0 2 2-8 0