Messi nélkül is oroszverők az argentinok

2009. augusztus 12., szerda 23:41 | tizennégy éve frissítve

Az argentin válogatott kiváló barátságos mérkőzésen nyert 3-2-re az oroszok ellen, Anglia 2-0-s hátrányból felállva döntetlenezett Hollandiával. Győztek a portugálok és a svédek, a franciáknál világbajnoki selejtezőn pályára lépett Ribéry.

Fordulatos és gólgazdag mérkőzést hozott a nagy érdeklődéssel várt Oroszország–Argentína találkozó, amelyet Diego Maradona csapata hátrányból fordítva nyert meg 3-2-re. A hazaiak szerezték meg a vezetést a 17. percben Szemsov révén, de Sergio Agüero egy távoli lövéssel még a félidő előtt egyenlített.

A második játékrész elején még kétszer betalált Argentina, és bár Pavjucsenko 76. percben szerzett szabadrúgásgóljával zárkóztak az oroszok, az egyenlítés nem sikerült. Az argentinoknál Lionel Messi sérülés miatt nem játszott, de a szövetségi kapitány biztosította a Barca sztárját, hogy számít rá a világbajnoki selejtezőkön.

Az angol válogatott Steven Gerrard nélkül, de David Beckhammel a kezdőben 2-0-s hátrányból felállva játszott 2-2-t Hollandiával. Kuyt és van der Vaart az angol védők hatalmas védelmi hibáit kihasználva szerezte meg a hollandok két gólját az első félidőben, de Fabio Capello a szünet utáni cserékkel felrázta csapatát, amely így jó lett a döntetlenre.

A Magyarországgal azonos világbajnoki selejtezőcsoportban szereplő csapatok közül Portugália és Svédország is győzni tudott. Előbbi az influenzás C. Ronaldo nélkül nyert 3-0-ra Liechteinstein ellen, Almeida és Meireles első félidős góljaival, míg a svédek Elmander találatával verték Finnországot. A csoportunkat vezető Dánia 2-1-re kikapott hazai pályán Chilétől.

Nemcsak barátságos mérkőzéseket, világbajnoki selejtezőket is játszottak. A francia válogatott csak 1-0-ra tudott győzni a Feröer-szigetek ellen, és ahogy arra számítani lehetett, pályára lépett a sérülése miatt az idénykezdetet kihagyó Ribéry. A Bayern sztárja a 65. percben állt be, így vélhetően a hétvégén már a Bundesligában is játszani fog.

A németek két Bayern-játékos, Klose és Schweinsteiger góljaival 2-0-ra verték Azerbajdzsánt, megerősítették helyüket a 4. csoport élén. A pótselejtezőre hajtó Skócia idegenben nagy zakót (4-0) kapott Norvégiától a 7. csoport egyetlen szerdai meccsén.

Eredmények

Világbajnoki selejtezők:

Európa:

3. csoport:
Szlovénia-San Marino 5-0 (2-0)
g: Koren (19., 74.), Radosavljevic (39.), Kirm (54.), Ljubijankic (90.)
Az állás: 1. Szlovákia 15 pont/6 mérkőzés, 2. Észak-Írország 13/7, 3. Szlovénia 11/7, 4. Lengyelország 10/6, 5. Csehország 8/6, 6. San Marino 0/8

6. csoport:
Fehéroroszország-Horvátország 1-3 (0-1)
g: Verhocov (81.), illetve Olic (23., 83.), da Silva (69.)
Az állás: 1. Anglia 21 pont/7 mérkőzés, 2. Horvátország 14/7, 3. Ukrajna 11/6, 4. Fehéroroszország 9/6, 5. Kazahsztán 3/7, 6. Andorra 0/7

4. csoport:
Azerbajdzsán-Németország 0-2 (0-1)
g: Schweinsteiger (12.), Klose (54.)
Az állás: 1. Németország 19 pont/7 mérkőzés, 2. Oroszország 15/6, 3. Finnország 10/6, 4. Wales 9/7, 5. Azerbajdzsán 1/6  (0-7), 6. Liechtenstein 1/6 (1-15)

7. csoport:
Feröer-szigetek - Franciaország 0-1 (0-1)
g: Gignac (42.)
Az állás: 1. Szerbia 18 pont/7 mérkőzés, 2. Franciaország 13/6, 3. Litvánia 9/7, 4. Ausztria 7/6 (7-9), 5. Románia 7/6 (7-10), 6. Feröer-szigetek 1/6

9. csoport:
Norvégia-Skócia 4-0 (2-0)
g: John Arne Riise (36.), Pedersen (45., 92.), Huseklepp (60.)
kiállítva: Caldwell (34., skót)
Az állás: 1. (már vb-résztvevő) Hollandia 21 pont/7 mérkőzés, 2. Macedónia 7/6 (4-7), 3. Skócia 7/6 (4-10), 4. Norvégia 6, 5. Izland 4