A belga mészáros most Juhászra utazott

2010. január 17., vasárnap 18:22

Az Anderlecht ebben a szezonban egyszer sem kapott ki a bajnoki címvédőtől. Az őszi, hazai 1-1 után Juhászék gólparádét rendeztek a Standard Liege otthonában, 4-0-ra nyertek. A hazaiak a hajrában, két perc alatt két öngólt is vétett. A brutális Axel Witsel most majdnem a magyar válogatott védő lábát törte szét.

Nagyszerűen kezdett az Anderlecht, amelynek csapatában Juhász Roland ismét kezdőként kapott szerepet. Már a hetedik percben megszerezte a vezetést a bajnoki címvédő Standard Liege ellen, Jonathan Legear góljával.

Az Anderlecht a 42. perctől emberelőnyben futballozott, Axel Witsel kiállítása után, aki Juhászba szállt bele brutálisan. Az eset után kis híján hatalmas botrány robbant ki a mészáros Witsel miatt. Ő volt az, aki ősszel Marcin Wasilewski lábát törte darabokra. Juhász szerencsére ezt most megúszta. Witsel őszi tettéért 10 meccses eltiltást kapott

A második félidő elején Romelu Lukaku növelte kettőre a vendégek előnyét, ez csatár a tizedik gólja volt ebben a szezonban.

Visszajöhetett volna a meccsbe a Standard, de a második Anderlecht-gól után hat perccel Dieumerci Mbokani, egy teljesen jogtalanul megítélt büntetőt kihagyott. Az utolsó tíz percben megpecsételődött a hazaiak sorsa, ráadásul két öngóllal. Előbb szöglet után a Juhász Rolandra ügyelő Moussa Traoré fejelt saját kapujába, majd két perccel később Eliaquim Mangala egy bal oldali beadást fejelt látványosan saját kapuja bal alsó sarkába.

A bekapott négy gól ellenére a hazaiak legjobbja a török kapusa, Sinan Bolat volt. A fordulóból a Club Brugge-Westerlo meccset elhalasztották, így az Anderlecht már nyolc ponttal vezet.

A belga bajnokság többi meccsei közül a Racing Genk még szombaton a Charleroi vendégeként nyert 3-1-re. Tőzsér Dániel, a Genk játékosa az 51. percben egyenlített, az eddig mellőzött Köteles László védte a Racing kapuját, Tóth Balázs végig a kispadon ült.

Ibrahim Sidibe, a Debrecen korábbi szenegáli játékosa két gólt lőtt a Lokerennek és ezzel nyert a Sint-Truiden. Sidibe 11 góljával vezeti a góllövőlistát.

Belgium, Jupiler Pro League, 22. forduló

Pénteken játszották:

KAA Gent-Kortrijk 2-2 (Colibaly 22., Azofeifa 92., ill. Rosales 36., öngól, Ibou 79.)

Szombaton játszották:

Excelsior Mouscron-Zulte Waregem 0-5 (megállapított eredmény)

Roeselare-KV Mechelen 1-2 (Dequevy 70., ill. Gorius 35., Nong 86.)

Sint-Truiden-Lokeren 2 1 (Sidibe 15., 82., ill. Gueye 38.)

Sporting Charleroi-KRC Genk 1-3 (Ciza 45., ill. Tőzsér 51., Ogunjimi 53., Joao Carlos 89.)

Vasárnap játszották:

Standard Liége-Anderlecht 0-4 (Legear 7., Lukaku 51., Traoré 80., öngól, Mangala 82., öngól).

Germinal Beerschot-Cercle Brugge 1-4 (Dosunmu 34., ill. Vossen 3., Foley 25., 75., Kelhar 40.).

16 Excelsior Mouscron 22 6 5 11 22 47 -25 0

Az Excelsior Mouscron csapatát kizárták az élvonalból, 23 megszerzett pontjukat levonták. A bajnokság hátralévő részében minden ellenfelük javára 5-0-val igazolják az eredményeket.