3-0-ról sem tudott nyerni a Ferencváros

2010. március 6., szombat 18:12

Múlt heti győzelme után közel állt az újabbhoz a Ferencváros, de a Zalaegerszeg nem adta fel hazai pályán, és egy öngóllal végül egyenlített.

A magyar labdarúgó bajnokság 17. fordulójában a Ferencváros a szünetben Elding két góljával - mindkétszer jól érkezett a kapu elé és nem hibázott - vezetett Zalaegerszegen, és ekkor kevesen számítottak arra, hogy elmarad a győzelem.

A második félidőben ráadásként egy szilveszteri összefoglalóba illő öngóllal - Todorovics pörgetett a kapuba - már három lett a különbség, hogy Pavicevic szépítsen.

Ezek után Dragónert és Morrisont kiállították - előbbit könyöklésért, utóbbit második sárgával -, a ZTE még nagyobb lendületet kapott, és egy Illés-bombával valamint öngóllal még a döntetlent is kiharcolta. Mivel már csak pár perc volt hátra, a fordítás nem sikerült.

További eredmények: Győr-Vasas 1-1, Honvéd-MTK 4-1, Nyíregyháza-Paks 1-1, Diósgyőr-Videoton 0-1, Kecskemét-Újpest 2-1.

Jegyzőkönyv:

ZTE FC-Ferencváros 3-3 (0-2)
Zalaegerszeg, 7346 néző, V: Szabó Zs.
gólszerzők: Pavicevic (53.), Illés (80.), Balog Z. (88., öngól), illetve Elding (1., 38.), Todorovic (47., öngól)
kiállítva: Dragóner (56.), Morrison (72.)
sárga lap: Todorovic (16.), Pavicevic (60.), Bogunovic (70.), Kamber (78.), illetve Doherty (11.), Morrison (16., 72.), Csizmadia (60.)
ZTE: Vlaszák - Szalai, Miljatovic, Bogunovic, Todorovic (Magasföldi 66.) - Sluka, Kamber, Máté P., Balázs (Illés a szünetben) - Rajcomar (Pavicevic a szünetben), Rudnevs
Ferencváros: Megyeri - Csizmadia, Dragóner, Tutoric, Stockley - Doherty (Ahmed 62.), Morrison, Kulcsár (Lipcsei 83.), Rósa (Balog Z. 62.) - Ferenczi, Elding