Együtt nyomul elöl a Videoton és a DVSC

2010. március 13., szombat 21:13

Szombaton győzött a Soproni Liga 18. fordulójában a két éllovas, így továbbra is a Videoton az első, a címvédő Debrecen két ponttal követi.

A Soproni Liga utolsó szombati meccsén a Debrecen hazai pályán szűken, de legyőzte a Bp. Honvédot.

A gyors hazai gól után kissé unalmasan alakult az első húsz perc, aztán a Honvéd egyenlíteni tudott. Ezután nem a bajnoki címvédő, hanem a vendégcsapat volt az aktívabb. Szünet után sem engedte a jól szervezett Honvéd kibontakozni a DVSC-t, így némiképp váratlanul született a hazaiak második gólja, a kevéssel előtte csereként pályára lépő Coulibaly talált be.

A hátralévő időben ugyan próbálkoztak a kispestiek, de nem tudtak egyenlíteni. 2-1-es sikerével a Debrecen a Videoton nyomában maradt a bajnoki címért folyó harcban.

A fehérváriakat azonban nem tudták megelőzni, mert a piros-kéket hazai pályán simán legyőzték a Pápát. A hazaiak agresszív támadójátékot mutattak be, az első és a második félidő elején is lőttek egy gólt. A vendégcsapatot a bekapott találatok sem aktivizálták, két pirosat azért begyűjtöttek a pápaiak: Dlusztus két sárgával mehetett le, a legvégén Abwót könyöklés miatt küldték le.

A bajnoki cím most már nagy valószínűséggel a Videoton és a Debrecen között dől el, 18 forduló után a listavezető 42 ponttal áll, a címvédő negyvennel, a harmadik Győrnek 33.

Az ETO a Kecskemét 1-0-s legyőzésével erősítette meg a helyét a dobogón. Egy korai góllal a hazaiak megszerezték a vezetést és végig mezőnyfölényben játszottak.

A többi meccsen rendre döntetlenek születtek. A Vasas kétszer is vezetett Pakson, de 2-2-re végeztt. Az MTK eseménytelen meccsen játszott 0-0-t a Haladással. A Kaposvár vezetett egy ritkán látható, 40 méteres góllal, aztán a szübet után gyorsan tudott egyenlíteni a a vendég ZTE, 1-1 maradt az eredmény.

DVSC-TEVA - Budapest Honvéd 2-1 (1-1)
Debrecen, 3000 néző, V: Andó-Szabó
DVSC: Poleksic - Szélesi (Yannick a szünetben), Mészáros, Mijadinoski, Laczkó - Szakály P. (Coulibaly 60.), Ramos, Varga J., Czvitkovics - Feczesin (Dombi 71.), Rudolf
Honvéd: Németh G. - Takács Á., Vukmir, Botis (Palásthy 89.), Ianchuk (Bajner 82.) - Abass, Coira, Moreira (Cuerda 62.), Macko, Diego - Abraham
Gólszerzők: Feczesin (2.), Coulibaly (72.), illetve Abraham (24.)
Sárga lap: Laczkó (67.), illetve Cuerda (79.)

Videoton FC-Lombard Pápa 2-0 (1-0)
Székesfehérvár, 2200 néző, V: Fábián
Videoton: Sebők - Andic, Lipták, Horváth G., Elek - Polonkai, Farkas I Balázs, Sándor (Szakály D. 82.) - Nagy D. (Farkas II Balázs 28.), Nikolic (Lencse 68.), Alves
Pápa: Szűcs - Quintero (Zulevs a szünetben), Dlusztus, Farkas A., Rajnay - Heffler, Gyömbér, Tóth G. - Rebryk, Bárányos (Mészáros 62.), Bali (Abwo 57.)
Gólszerzők: Alves (11.), Nikolic (55.)
Kiállítva: Dlusztus (80.), Abwo (91.)
Sárga lap: Szakály D. (84.), illetve Rebryk (29.), Dlusztus (36., 80.), Rajnay (51.)

Győri ETO FC - Kecskeméti TE-ERECO 1-0 (1-0)
Győr, 2000 néző, V: Veizer
gólszerző: Aleksidze (11.)
sárga lap: Ganugrava (60.), illetve Csordás (29.), Cukic (41.), Kokot (69.)
Győr: Stevanovic - Babic, Eugene, Fehér, Szabó O. - Koltai (Tokody a szünetben), Pilibaitis, Józsi, Kink (Dinjar 82.) - Nicorec (Ganugrava 56.), Aleksidze
Kecskemét: Lazareanu - Schindler, Gyagya, Lambulic, Kokot - Bori, Vörös, Cukic (Savic 55.), Bagi (Litsingi 75.) - Montvai (Simon A. 55.), Csordás

Paksi FC-Vasas 2-2 (0-1)
Paks, 1000 néző, V: Bede
Paks: Kovács A. - Horváth L., Éger, Szabó J. (Gévay 74.), Vári - Heffler T., Böde, Fiola (Lisztes a szünetben), Vayer (Urbán 74.) - Kiss T., Tököli
Vasas: Végh - Balog Zs., Kovács G., Mileusnic, Katona - Hrepka, Dobric (Bosi 76.), Pavicevic, Majoros (Benoues 67.) - Bakos - Divic (Mendoza 91.)
Gólszerzők: Tököli (52.), Kiss T. (76.), illetve Hrepka (43.), Divic (69.)
Sárga lap: Éger (13.), Tököli (30.), Szabó J. (61.), Vári (72.), Kiss T. (79.), Lisztes (88.), illetve Bosi (90.)

MTK Budapest-Szombathelyi Haladás 0-0
Hidegkuti Stadion, 500 néző, V: Oláh
MTK: Filipovic - Vági, Rodenbücher, Balogh B., Hidvégi - Pintér Á., Vadnai - Kulcsár, Szatmári (Szabó Á. 67.), Pál - Lázok (Könyves a szünetben)
Haladás: Rózsa - Schimmer, Guzmics, Lengyel, Tóth P. - Nagy G. (Lattenstein 67.), Simon Á. (Iszlai 88.), Halmosi, Sipos - Bogdanovic, Oross (El-Hadzsi Diu 78.)
Kiállítva: Szabó Á. (83.)
Sárga lap: Szabó Á. (75., 83.), illetve Guzmics (75.)

Kaposvári Rákóczi-ZTE FC 1-1 (1-0)
Kaposvár, 2000 néző, V: Takács J.
Kaposvár:
Milinte - Grúz, Petrók, Zahorecz - Gujic (Antanasijevic 79.), Bőle (Kulcsár 75.), Stanic, Balázs B., Junior - Oláh, Reszli (Culum 79.)
ZTE:
Vlaszák - Szalai, Bogunovic, Miljatovic, Panikvar - Sluka, Máté (Kocsárdi 92.), Illés, Horváth A. (Schultz a szünetben) - Pavicevic, Magasföldi (Prince 62.)
gólszerzők: Gujic (5.), illetve Pavicevic (50.)
sárga lap: Grúz (63.), illetve Panikvar (9.), Sluka (33.), Schultz (77.oporoni)