Bari-vereség Komannal és Gosztonyival

2010. április 25., vasárnap 17:06

A Juventus 3-0-ra verte a Koman Vladimirrel kezdő Barit, a magyar játékosnak két nagy helyzete is volt a Serie A 35. fordulójában. A Bariban az utolsó 20 percre beállt Gosztonyi András is. Eldőlni látszik a kiesés elkerüléséért folyó harc, az Atalanta, Siena, Livorno hármasnak már csoda kellene.

Koman Vladimir kezdett a Juventus otthonában pályára lépő Bariban, és nem is játszott rosszul, a vendégek első helyzete is a magyar középpályásnak volt köszönhető: egy jobbról érkező beadásnál előzte meg Fabio Cannavarót, jól helyezett, de nem elég erős fejesét kiütötte Buffon.

A Bari legnagyobb helyzete is a magyar támadóhoz köthető, Alvarez passza ziccerben találta, de Koman túl sokat várt, Buffon belevetődött a lövésébe.

A jó iramú, de sok hibát hozó meccsen a Juventus Vincenzo Iaquinta góljával szerezte meg a vezetést az 53. percben, majd Alessandro Del Piero vágta be a Diego buktatásáért megítélt büntetőt a 69. percben, a lefújás előtt Iaquinta az ötösről pofozta be Candreva passzát.

A hajrában szóhoz jutott a Bari másik magyarja is, Gosztonyi András 20 perce alatt sokat mozgott, mutatta magát, nem lehetett panasz a teljesítményére. Győzelmével a Juventus megelőzte a Cagliarival 0-0-ra végző Napolit a 6. helyen, a Bari a 11. helyre csúszott vissza, de szinte biztosan bennmarad a Serie A-ban.

Eldőlőben van a kiesés elleni harc, az utolsó bennmaradó helyért küzdő Atalanta kikapott az Intertől, az előtte állók közül a Bologna a Parmát (2-1) győzte le, a Lazio pedig Genovában nyert.

Hazai pályán kapott ki a Chievótól a Fiorentina, az utolsó helyezett Livorno valószínűleg már hiába verte meg a Cataniát (3-1), a hasonlóan reménytelen helyzetben levő Siena Udinében kapott egy négyest.

A Livorno-Catania mérkőzésen az egykor a Barcelonában is futballozó Maxi Lopez biztosan a forduló, de talán az egész szezon gólját ollózta a hazaiak kapujába.