7-0-ra győzött és újra vezet a Chelsea

2010. április 25., vasárnap 19:58 | aznap frissítve

Az angol bajnokság 36. fordulójának vasárnapi játéknapján a Chelsea kiütötte a Stoke Cityt és visszaelőzte a Manchester Unitedet a tabella élén. A Liverpool is simán nyert, kiejtette a Burnleyt.

Carlo Ancelotti betartotta ígéretét és aTottenham elleni múlt heti vereség után egy nagyon motivált, és a szokásosnál támadóbb szellemű Chelsea-t küldött a pályára. Egyből nekiesett a csapat a masszív Stoke Citynek, de Sörensen bravúrjainak köszönhetően csak a félidő közepén talált be először a Chelsea: Drogba a háta mögött sarokkal vette le a labdát a jobboldalon, majd tökéletesen adott be a közepén érkező Kalounak, aki közelről nem hibázott, 1-0.

Nem sokkal később Kalou második gólját is megszerezte, majd ápolás miatt jó néhány percig állt a játék. Sörensent le is kellett cserélni, a Stoke kapusának megsérült a keze, amikor  a lendületből, két lábbal érkező Kalou a hálóba sodorta a labdát a menteni igyekvő kapus elől.

A szünetre 3-0-s Chelsea-előnnyel mentek a csapatok, a 41. percben Lampard szerezte a harmadikat büntetőből, az egykori Chelsea-játékos Robert Huth borította fel a tizenhatoson belül Kalout. A második félidőben úgy tűnt, a Chelsea nem fog rámenni egy sokgólos mérkézősre, de a  68. perctől megint felpörögtek az események, a Stoke teljesen szétesett.

Kalou lecserélése előtt megszerezte első mesterhármasát a Premiershipben, majd Lampard, a cserecsatár Sturridge és Malouda is betalált, így alakult ki a 7-0-s végeredmény. Két fordulóval a vége előtt így a Chelsea 80 ponttal áll az élen, eggyel megelőzve a címvédő Manchester Unitedet.

A Chelsea a következő körben azzal a Liverpoollal játszik majd sorsdöntő rangadót az Anfield Roadon, amely most simán, 4-0-ra verte, és ezzel kiejtette a Burnleyt. Gerrard egy szerencsés és egy bombagólt szerzett a második félidő elején, majd Maxi Rodriguez és a legvégén Babel is betalált.

A Liverpool maradt  a 7. helyen a tabellán, de már csak két pontra vannak a még BL-indulást érő 4. helytől. Igaz, a jelenleg negyedik Tottenham és a hatodik Manchester City egy meccsel kevesebbet játszott, mint Rafa Benitez csapata. A Burnley 27 pontjával a 19. helyen áll, és már biztos, hogy jövőre csak a másodosztályban indul.