A Schalke a héten a Hapoel Tel-Aviv ellen nyert a BL-ben 3-1-re, a németek spanyol csatára két gólt lőtt, ezzel 68 BL-gólja van, összesen már hetvennél tart az európai kupákban.
Az UEFA különféle elvek alapján vezeti a statisztikákat, létezik külön a Bajnokok Ligájára és van olyan is, amiben az európai kupameccseket is számolják. Sőt, amíg az UEFA és a dél-amerikai futballszervezet, a CONMEBOL közösen rendezte az Interkontinentális Kupát, addig az ott elért gólok is beszámították az európai kupagólok közé. Eszerint Raúl 70-nél tart, Gerd Müller 69 gólját múlta felül a keddi BL-játéknapon.
Raúl González az 1995/1996-os Bajnokok Ligája-idényben szerepelt, és talált először a hálóba. Azóta minden szezonban játszott a BL-ben, ő az egyetlen, aki 15 BL-évadban gólt szerzett.
68 BL-gólnál jár, amihez hozzá kell számolni a 2000-es Szuperkupa-döntőn és az 1998-as Interkontinentális Kupa-finálén - a mostani világkupa elődje - elért találatát. Egyet-egyet lőtt mindkét döntőn, így jön ki a 70.
A legendás német csatárnak, Gerd Müllernek természetesen nem lehetett BL-gólja, hiszen már 1981-ben visszavonult, sőt, 1979-től már az Egyesült Államokban futballozott. Müller a BEK-ben, a KEK-ben és az UEFA-kupában szerzett 66 gólt, interkontinentális döntőben még hármat, 69-nél állt meg.
A harmadik helyezett Filippo Inzaghinak 44 gólja van az 1992-ben indult Bajnokok Ligájában, de a Parma, a Juventus és a Milan színeiben UEFA-kupa-meccseken, Intertotó-kupa-mérkőzéseken, valamint Interkontinentális Kupa-döntőn és az európai Szuperkupa-döntőn még 24-et hozzátett. Az interkontinentális finálén két, az európain egy gólt szerzett, vagyis 65+3-mal, 68-cal áll.
1. Raúl (spanyol, Real Madrid, Schalke 04) 70 (ebből a BL-ben 68)
2. Gerd Müller (német, Bayern München) 69 (0)
3. Filippo Inzaghi (olasz, Parma FC, Juventus, AC Mailand) 68 (44)
4. Andrij Sevcsenko (ukrán, Dinamo Kijev, AC Milan, FC Chelsea) 62 (48) és Ruud van Nistelrooy (holland, PSV Eindhoven, Manchester United, Real Madrid, Hamburger SV) 62 (56)