Dzsudzsákék 10-0-ra verték a Feyenoordot

2010. október 24., vasárnap 17:04 | aznap frissítve

A magyar játékos kettőt vágott, a vendégek a 34. perctől tíz emberrel játszottak, addig 1-0 volt, szünetben 2-0.

Dzsudzsák Balázs csapata, a PSV Eindhoven 10-0-ra legyőzte hazai pályán a Feyenoordot, a magyar válogatott kettőt lőtt, a másodikat tizenegyesből.

A vendégek a 34. perctől emberhátrányban játszottak, Leerdam a második sárgáját kapta, akkor még csak 1-0 volt az eredmény. Az első félidő után is csak 2-0, aztán nyolcat rúgtak, Reis mesterhármast ért el. Dzsudzsák a hetediket és a kilencediket szerezte.

A PSV ezzel továbbra is vezet a bajnokságban, Dzsudzsákék tizenegy meccsen negyvenöt gólt rúgtak.

A Feyenoord a harmadik legsikeresebb klub az Ajax és a PSV mögött Hollandiában, története legsúlyosabb vereségét szenvedte, 1983. szeptember 18-án az Ajaxtól kapott ki 8-2-re.

A holland bajnokságban hetedszer fordult elő, hogy valamelyik csapat tíz, vagy annál több góllal nyert. A PSV-nek ez a harmadik 10-0-ja, az 1973-as Go Ahead és az 1998-as Volendam elleni sikerek után.

Excelsior Rotterdam-Ajax Amsterdam 2-2
PSV Eindhoven-Feyenoord 10-0
Twente Enschede-Den Haag 3-2
AZ Alkmaar-Willem II Tilburg 3-0
Vitesse Arnheim-FC Utrecht 1-4