Portóban csirkét, golflabdákat, Bázelben 200 teniszlabdát dobtak be a szurkolók

2010. november 8., hétfő 12:54 | aznap frissítve

A portugál drukkerek a Benfica kapusát cikizték, Svájcban a Federer-Djokovic meccs miatt került át más időpontba a Basel bajnokija, a szurkolók tiltakozásul teledobálták a pályát.

5-0-ra nyert a Porto a Benfica elleni portugál bajnoki rangadón, a hazai szurkolók Robertót, a vendégek kapusát a harmadik gól után kezdték el cikizni, golflabdákat dobáltak be, aztán egy csirke is feltűnt, egy biztonsági őrnek kellett megküzdenie vele.

A portugál "frango" szó nem csak bakit vagy tévedést, hanem csirkét is jelent, bár Roberto a harmadik gólnál nem hibázott, utána kapta a hazaiak ajándékát.

A Porto most már tíz ponttal vezet a 2. Benfica előtt a bajnokságban.

Az FC Basel szurkolói teniszlabdák bedobálásával tiltakoztak, mert a Federer-Djokovic bázeli férfi tenisztorna döntője miatt megváltoztatták a Luzern elleni bajnoki meccsük kezdési időpontját.

20 másodperce ment a meccs, a hazai drukkerek másodpercek alatt beterítették az egyik térfelet, a biztonságiak percekig szedegették a 200 labdát. A meccs 1-1 lett.