Ilyen szabadrúgásgólról álmodik C. Ronaldo

2011. január 5., szerda 22:43

A sevillás Romaric 45 méterről lőtte ki a jobb felső sarkot. A Barca Bilbaóban játszott, továbbment a kupában.

Kettős győzelemmel, 8-3-as összesítéssel ment tovább 3-0-ás malagai győzelme után a Sevilla a Spanyol Kupában, a meccs fénypontja Romaric szabadrúgása volt.

Az elefántcsontparti középpályás az 51. percben, 0-0-nál úgy gondolta, rászúrja a kaputól 45 méterre kapott szabadrúgást: bement.

A labda szenzációsan tekergett a levegőben, míg a kapust teljesen megbolondítva, védhetetlenül vágódott a jobb felső sarokba. Bombaerős volt, olyan, amilyenből Cristiano Ronaldo már több tucatnyit lőtt, de ilyen távolról még nem próbálta meg.

A spanyol kupaszerda nagy meccse, a Bilbao-Barca-visszavágó 0-0-ás első meccs után 1-1 lett: Abidal a 75. percben szerzett vezetést, a hazai Llorente a 85.-ben egyenlített, de a győztes gól nem jött össze, így a vendégek idegenben lőtt góllal továbbmentek.

Balhé is volt, a barcelonai gólszerzőt még gólja előtt fejen dobták, a Bilbao büntetésre számíthat.

Spanyol Király Kupa, nyolcaddöntő, visszavágók:

Málaga-Sevilla 0-3
Továbbjutott: a Sevilla, kettős győzelemmel, 8-3-as összesítéssel

Deportivo La Coruna-Cordoba (II. osztályú) 3-1, h. u., tj. a Deportivo 4-2-vel

Athletic Bilbao-FC Barcelona 1-1, tj. a Barcelona 1-1-gyel, idegenben lőtt góllal