Messi laza triplával ünnepli aranylabdáját

2011. január 12., szerda 23:37

A díj átvétele utáni első mérkőzésén triplázott a Real Betis ellen, a vége 5-0.

Az átadás helyszíne és a repülő után Lionel Messiék a pályán is megünnepelték az argentin - kissé balhés - FIFA-Aranylabdáját: a támadó igen lezser gólt szerzett a Betis elleni, szerdai Spanyol Kupa-meccsen.

A világ legjobb futballistája közvetlenül a szünet előtt Iniesta passzából talált be, a labda kicsit mögé jött, de átvette, majd pimaszul alányesett, és az magas ívben hullott a kapuba.

A második félidőben bő negyedóra kellett a második gólhoz, ismét Messi talált be, majd tíz perc a zseni harmadikjához - mesterhármas.

A hajrában még lőtt hozzá egy gólt Pedro, fejelt egyet - Iniesta szenzációs passzából - Seydou Keitu, a vége így 5-0.

A Barca még nem jutott tovább, lesz visszavágó, a másodosztályú csapat Sevillában fogadja a bajnokot.