Benzema élete gólját rúgta, a Barca ötöt lőtt

2011. január 27., csütörtök 01:36

A Real a francia góljával nyert a Barcelona szokásos formáját hozta. Olaszországban a milanóiak tovább is mentek, Hollandiában kiesett a PSV a kupából.

Győzött a Spanyol Kupában a Real Madrid és a Barcelona is szerdán az elődöntők első meccsén.

A Madrid játszott előbb, Sevillában Karim Benzima zseniális szólógóljával nyert 1-0-ra.

A Barca éjfél körül végzett, persze valójában már negyed tizenegykor, mert 15 perc alatt hármat lőtt az Almeriának. A szünet 4-0 volt, de Messiék visszakapcsoltak, és nem rúgtak nyolcat, mint a két csapat őszi bajnokiján. Seydou Keitu az utolsó percekben azért még hozzátett egyet, a vége 5-0, így valószínűleg a párharc is eldőlt.

Ha a Real is továbbjut, csúcsmeccs, álomdöntő lesz.

Olaszországban is kupamérkőzéseket játszottak, a Milan Genovában verte 2-1-re a Sampdoriát Pato duplájával, és került a négy közé.

Az Inter szintén idegenben, de 0-0 után tizenegyesekkel ütötte ki a Napolit 5-4-re.

A Holland Kupában is az elődöntő volt a tét, a PSV a 90. percben egyenlített Twentében, így kiharcolta a hosszabbítást, de végül büntetőkkel kikapott 7-6-ra, és kiesett. Dzsudzsák Balázs belőtte tizenegyesét, egyedül Orlando Engelaar hagyta ki a mezőnyből, Sander Boschker védett.