7 góllal végezték ki hazai pályán a Palermót

2011. február 27., vasárnap 18:42 | tizenhárom éve frissítve

Az Udinese Alexis Sanchez négy góljával és Antonio Di Natale triplájával megsemmisítő, 7-0-ás vereséget mért a Palermóra a Seria A-ban.

Az Udinese két sztárja még a sormintára is figyelt, Di Natale az első, a negyedik és a hetedik gólt szerezte, míg Sanchez kétszer is egymás után talált be.

Di Natale először a 18. percben egy bal szélről beadott labdát fejelt jó ütemben tíz méterről a jobb alsóba, majd Sanchez egy szögletből előbb kapufára fejelt, de kipattanó labdát kotort be valahogy a Palermo kapuja előtti kavarodásban.

Egy félpályás óriási szólóval megint a chilei következett, az egész védelmet otthagyva és Sirigu kapust is kicselezve az üres kapuba lőtte a labdát. Sanchez legközelebb a kapusról kipattanó távoli bombát lepasszolta Di Natalénak, aki könnyedén bepöccintette a labdát.

Végül Sanchez egy bal szélről bevezetett labdával bolondot csinált a védőből és a kapusból is, ellentmondást nem tűrően lőtte ki a bal sarkot. A hazaiak sokkos állapotban mehettek a szünetre, ugyanis már akkor 5-0 volt az Udinese előnye.

Az elképesztően pörgő Sanchez a második félidő harmadik percében a vetődő kapus által oldalra kipöckölt labdát óriási mentéssel játékban tartotta, majd három védő és a kapus között könnyedén tette a bal sarokba.

A chileit az 52. percben ugyan lecserélték, de a gólparádé nem fejeződött be, di Natale egy tizenegyesből is büntetett, miután Matteo Darmiant a tizenhatoson belüli szabálytalanságért kiállították.

Az Udinese ráadásul csak kilenc játékossal fejezte be a meccset, mivel Armin Bacinovic már a harmadik gól után összeszedte második sárgáját. A bajnokságot rosszul kezdő Udinese ötödik, a Palermo nyolcadik. Már a meccs előtt ki akarta rúgni a rendre furcsa döntéseket hozó tulajdonos az edzőt, most már nyilván meg is teszi.

A Roma egy hete háromgólos előnyről kapott ki, most hazai pályán nem tudott kettőt megtartani, egy pontot azért szerzett.

Vass Ádám kispados volt Bresciában, Rudolfot nem nevezte a Bari. Az Internazionale kétgólos győzelmet aratott a Sampdoria vendégeként, a hazai csapatban Koman Vladimir a 84. percben lépett pályára.

Jegyzőkönyv:

Palermo-Udinese 0-7 (0-5)
g: Di Natale (10., 41., 60., az utolsó 11-esből), Sanchez (19., 28., 42., 48.)
kiállítva: Bacinovic (40., Palermo), Darmian (60., Palermo)
AS Roma-Parma 2-2 (2-0)
g: Totti (19., 11-esből), Juan (36.), illetve Amauri (74., 79.)
kiállítva: Paci (80., Parma)
Bari-Fiorentina 1-1 (0-1)
g: Ghezzal (86.), illetve Gilardino (21.)
Brescia-Lecce 2-2 (2-1)
g: Caracciolo (16.), Zoboli (18.), illetve Corvia (30.), Munari (70.)
Cagliari-Lazio 1-0 (1-0)
g: Dias (40.)
Cesena-Chievo 1-0 (0-0)
g: Jimenez (90., 11-esből)
Catania-Genoa 2-1 (0-1)
gól: Lopez (51.), Bergessio (55.), illetve Flores (19.)
kiállítva: Augustyn (73.), illetve Criscito (66.), Flores (68.)
Juventus-Bologna 0-2 (0-0)
gól: Di Vaio (49., 66.)                                                                      Sampdoria-Internazionale 0-2 (0-0)
gól: Sneijder (73.), Eto,o (94.)