• 45
    Cavani a Lazio ellen
  • 10
    Costa az Osasuna ellen

Wayne Rooney negyedóra alatt lőtt mesterhármast, a napolis Edinson Cavaninak fél óra kellett ugyanehhez, az atleticós Diego Costa triplája az Osasuna ellen ért győzelmet, a valenciai Roberto Soldado volt csapatának, a Getafének vágott négyet a hétvégi bajnoki fordulóban.

A Premier League-listavezető Manchester United kétgólos hátrányból állt fel a West Ham United ellen Rooney tizenöt percen belüli mesterhármasával. Volt benne minden, szabadrúgás, akciógól (ez volt 100. PL-találata a MU-ban), büntető. A vége 4-2, nagy lépés a bajnoki cím felé.

A napolis Cavani hétgólos meccsen lőtt hármat a Laziónak, fejjel, büntetőből, emeléssel. Ötödször triplázott a szezonban az uruguayi, korábban a Sampdoria, a Juventus és a Utrecht ellen is összejött neki, és ősszel a válogatottban Indonéziának is hármat rúgott.

A Napoli győzelmével visszaelőzte az Intert, második a Milan mögött, csak három ponttal lemaradva. A Lazio ötödik.

Az atleticós, brazil Diego Costa Vadócz csapatának, az Osasunának lőtt hármat, 3-2-re győztek.

A valenciai Soldado exklubjának, a Getafénak pakolt be négyet. Tiszteletből egyik gólnál sem ünnepelt, ő az első Valencia-futballista, aki idegenben három gólnál többet ért el egy meccsen.