A PSV kiesett, 3 portugál az EL-négyben

2011. április 14., csütörtök 21:58

Egy gólra volt az első meccsen beszedett három gólos hátrány ledolgozásától a PSV Eindhoven a Benfica elleni visszavágón, de végül 2-2-re ikszelt, és 6-3-as összesítéssel kiesett az Európa Ligából.

Dzsudzsákék 2-0-ra vezettek, az első gólt a magyar, a másodikat Lens lőtte, de Luisao közvetlenül a félidő előtt szépített, Cardozo a 60.-ban büntetőből egyenlített.

A PSV idegesen kezdett, kétszer is elpasszolták a védők a labdát, de a portugálok nem tudtak élni a lehetőséggel. Az első gyors támadást góllal fejezte be a holland csapat: az addig csak lesen lévő Lens kapott jó labdát a jobb oldalon, elfutott, tökéletesen lőtt keresztbe, a csapatkapitánnyá előlépő Dzsudzsák lendületből, állítás nélkül a léc alá bombázott.

Alig telt el pár perc, amikor egy labdaszerzés után Lens ugrott ki a két középső védő között, először a kapusba rúgta a labdát, de az visszapattant eléje, és másodszor már nem hibázott, a hosszú sarokba bikázott.

Dzsudzsák megszerezhette volna a harmadik gólt is, lehagyta védőjét, de éppen annyira kibillentették, hogy a kapus mellett már ne tudjon elpasszolni.

Elég lett volna még egy gól a PSV-nek, de a hosszabbítás második percében Luisao hét méterről szépített, oldalra dőlve ollózott a léc alá, remek gól szerzett. Negyedóra telt el a második félidőből amikor a portugálok igen véleményes büntetőhöz jutottak, amit Cardozo berúgott. Mivel a Benfica az első meccset 4-1-re nyerte, innét négy gólra lett volna szükségük Dzsudzsákéknak, a párharc eldőlt.

A 2-2 maradt a végéig, a portugálok mentek a négy közé, a magyar balszélső csak 22. szezonbeli góljának örülhet.

Az elődöntőbe még két portugál és egy spanyol klub került. A Porto csütörtökön idegenben is kiütötte a Szpartak Moszkvát, a Bragának elég volt otthon a 0-0 is a Dinamo Kijev ellen. A Villarreal Hollandiában is megverte a Twentét.

A döntőben összejöhet a Benfica-Porto portugál szuperrangadó.

Európa Liga, negyeddöntő, visszavágók:

PSV Eindhoven (holland)-Benfica (portugál) 2-2 (2-1)

gól: Dzsudzsák (17.), Lens (25.), illetve Luisao (45.), Óscar Cardozo (63., 11-esből)

Továbbjutott: a Benfica 6-3-as összesítéssel

Twente (holland)-Villarreal (spanyol) 1-3 (1-0)

gól: Bajrami (32.), illetve Rossi (60., 11-esből), Marco Ruben (84., 11-esből), Cani (90.)
kiállítva: Tiendalli (58., Twente)

Továbbjutott: a Villarreal, kettős győzelemmel, 8-2-es összesítéssel

Braga (portugál)-Dinamo Kijev (ukrán) 0-0

kiállítva: Paulo César (29.), illetve Popov (87.)

Továbbjutott: a Braga, 1-1-es összesítéssel, idegenben lőtt góllal

Szpartak Moszkva (orosz)-Porto (portugál) 2-5 (0-2)

g: Dzjuba (52.), Ari (72.), illetve Hulk (28.), Cristian Rodríguez (45.), Guarín (48.), Falcao (54.), Otamendi (89.)

Továbbjutott: az FC Porto, kettős győzelemmel, 10-3-as összesítéssel.