Suarez két góljával Copa-döntős Uruguay

2011. július 20., szerda 08:59

Elsőként Uruguay jutott be az Argentínában zajló Copa America vasárnapi döntőjébe, mert közép-európai idő szerint szerda hajnalban legyőzte Perut.

Az 53. percben Forlán úgy 30 méterről lőtt, Fernández oldalra ütötte a labdát, az érkező Suarez pedig a kapus alatt a rövid sarokba gurított.

A Liverpool-csatár az 56. percben eldöntötte a meccset: Pereira labdájával lépett ki a védők közül, kicselezte a kapust, és az üres kapuba gurított.

13 perccel később a csapatkapitány Juan Vargast könyöklés miatt kiállították, innentől Perunak esélye sem volt a győzelemre. A peruiak, akik a nyolc között az esélyesebb kolumbiaiakat verték ki, alig jutottak el az ellenfél tizenhatosáig.

Uruguaynak a döntőbe kerüléssel komoly esélye van, hogy 15. kupagyőzelmével egyedüli rekorder legyen, jelenleg 14-14 győzelemmel az argentinokkal együtt állnak az élen.