Bukdácsol a Real, botladozik a Barca

2011. szeptember 21., szerda 22:03

Nem tudott győzni a spanyol futballbajnokság ötödik fordulójában a Real Madrid, csak 0-0-ra végzett Santanderben. Cristiano Ronaldóék végig támadtak, de nem játszottak meggyőzően, a kiscsapat kihúzta a 95. perc végéig.

A Madrid így négy meccsből - az 1. forduló elmaradt - kettőt nyert meg, egyet ikszelt, egyet - vasárnap - veszített, hét ponttal a középmezőny elején áll.

Csak egy ponttal előzi meg a Barcelona, ami szerdán nagy meccsen szintén ikszelt, Valenciában: 2-2. Abidal öngólt vétett, Pedro két perc múlva egyenlített, majd újabb barcás védelmi hiba után a hazaiak 2-1-gyel mentek a szünetre.

Messinek pocsék góllövőnapja volt, ziccereket rontott, de a hajrára felpörgő Barcában a második félidőben is adott egy gólpasszt, amit Fabregas higgadtan helyezett a jobb alsóba.

Az utolsó percben Messi a meccs legzseniálisabb passzát tette David Villa elé, akinek hét méterről sikerült eltalálnia a jól kimozduló kapust, így maradt a döntetlen.

Az Atletico Madrid győzött a fordulóban, 4-0-ra verte Sporting Gijónt, Radamel Falcao a hétvégi mesterhármasa után most kettőt lőtt, és beérte a góllövőlistát öt-öt találattal vezető valenciás Roberto Soldadót és Messit.

A tabellát a Valencia vezeti 10 ponttal, a negyedik Barcának nyolc, a hetedik Realnak hét pontja van. A csütörtökön pályára lépő Betis még száz százalékos, győzelemmel egyedül ugorhat az élre.