Napoli (olasz)-Bayern München (német) 1-1 (1-1)

gól: Badstuber (39., öngól), illetve Kroos (2.)

Manchester City (angol)-Villarreal (spanyol) 2-1 (1-1)

g: Marchena (43., öngól), Aguero (93.), illetve Cani (4.)

Az állás: 1. Bayern München 7 pont, 2. Napoli 5, 3. Manchester City 4, 4. Villarreal 0

A nap egyik rangadóján a németek már a 2. percben vezetést szereztek, Boateng jobbról jövő beadását Tony Kroos tökéletesen vette át, és helyezte a labdát középről, 13 méterről a jobb alsó sarokba.

A Napolinál volt többet a labda, de az egyenlítéshez szerencse is kellett: Maggio ment el a jobb oldalon, centerezett, a labdába beleért a visszacsúszó Badstuber, és saját kapujába sodorta a labdát a 40. percben.

A szünet előtt Schweinsteiger vétlennek tűnő kezezését nem fújta be a bíró, az után Paolo Cannavaro hasonló megmozdulását igen. Az olasz 14 méterre a kaputól fordult háttal a labdának, ami vállában-felkarjában akadt el. Még annyira sem volt büntető, mint Schweinsteigeré, a játék tovább is ment, a labda már a felezővonalnál volt, amikor a játékvezető 11-est jelzett. Mario Gomez rúgta, erősen, de majdnem középre, De Sanctis kapus simán védett, maradt az iksz a végéig.

A másik meccs hasonlóan alakult, a Villarreal már a 4. percben vezetett Cani góljával, a ManCity percekkel a szünet előtt Marchena öngóljával egyenlített.

A hazaiak itt viszont megfordították a mérkőzést, méghozzá a 90. percben: Sergio Agüero talált be, a manchesteriek életben maradtak, és továbbra is esélyesek a továbbjutásra.

B csoport:

Lille (francia)-Internazionale (olasz) 0-1 (0-1)

g: Pazzini (21.)

CSZKA Moszkva (orosz)-Trabzonspor (török) 3-0 (1-0)

Az állás: 1. Internazionale 6, 2. CSZKA Moszkva 4 (7-5), 3. Trabzonspor 4 (2-4), 4. Lille 2

A Bajnokok Ligája harmadik körének első meccsét Moszkvában játszották, a helyi CSZKA 3-0-ra győzött a Trabzonspor ellen. A BL-ben már az első fordulóban is villogó Doumbia lőtte az elsőt a 30. percben, miután Vagner Love sarokkal ugratta ki.

A másodikra a hajráig kellett várni, óriási kontra volt, amit Cauna fejezett be, kapásból helyezte a labdát a kapuba a nagy beadás után.

Doumbia a végén még lőtt egy szólós gólt is, a tizenhatosra belépve egy az egyben megverte védőjét, majd jobbal a léc alá lőtt, védhetetlenül.

Az Inter eddigi egy győzelme és veresége után szűken győzött Lille-ben, a gólt Pazzini szerezte a 21. percben.

C csoport:

Otelul Galati (román)-Manchester United (angol) 0-2 (0-0)

g: Rooney (64., 90., mindkettőt 11-esből)

kiállítva: Perendija (89.), illetve Vidic (66.)

FC Basel (svájci)-Benfica (portugál) 0-2 (0-1)

g: César (20.), Cardozo (75.) kiállítva: Emerson (Benfica, 86.)

Az állás: 1. Benfica 7, 2. Manchester United 5, 3. Basel 4, 4. Galati 0

A MU-nak két döntetlenje után győznie kellett, ami sikerült is, két büntetőgóllal. Mindkettőt Wayne Rooney rúgta be, az egyiket a 64., a másikat az utolsó percben. Ebből is látszik, a mérkőzés közel sem volt sima, főleg, hogy a két tizenegyes között, a 67.percben Vidicset kiállították. A manchesteri védőt a hazaiaktól Perendija követte a 89.-ben, 10-10 emberrel fejezték be a csapatok.

A Basel a másik meccsen otthon kapott ki 2-0-ra a Benficától, Bruno Cesar és Cardozo szerezte a gólokat.

D csoport:

Real Madrid (spanyol)-Olympique Lyon (francia) 4-0 (1-0)

g: Benzema (19.), Khedira (47.), Lloris (55., öngól), Ramos 81.)

Dinamo Zagreb (horvát)-Ajax Amsterdam (holland) 0-2 (0-0)

g: Boerrigter (49.), Eriksen (90.)

Az állás: 1. Real Madrid 9, 2. Ajax 4 (2-3), 3. Lyon 4 (2-4), 4. Zagreb 0

A klasszikus spanyol-francia párharc most nem hozott éles meccset, a Lyont lelépte a Real Madrid. A félidőig Benzema talált be, utána Khedira lőtt gólt és Lloris kapus öngólt vétett. Sergio Ramosé a negyedik, a Madrid továbbra is száz százalékos.

Az Ajax simán győzött Zagrábban Boerrigter és Eriksen góljával.