Jött Boateng, 0-3-ról fordított a Milan

2011. október 23., vasárnap 15:25

A Lecce már a 37. percben hárommal vezetett Ibrahimovicék ellen az olasz bajnokság 8. fordulójában, de Boateng a második félidőben 14 perc alatt mesterhármast lőtt és egyenlített. Aztán jött Yepes, aki megszerezte a Milan negyedik gólját is.

Giacomazzi már a 4. percben vezetést szerzett a hazaiaknak, amit Oddo tizenegyesből duplázott meg a 30.-ban. Hét perccel később Grossmüller is betalált, már hárommal ment a Lecce.

A második félidő elején - a hétközben a BL-ben is hatalmas gólt szerző - Boateng öt perc alatt két bombagólt is lőtt, a 63.-ban pedig egyenlített is: mesterhármas, ahogy szombaton Ronaldóé. A végén fordítani is sikerült, Yepes tíz perccel a vége előtt szerezte a győztes találatot. A vége 4-3 oda.

Gyászolnak a futballklubok

A balesetben elhunyt motorvilágbajnok, a nagy Milan-szurkoló és Olaszországban nagyon népszerű Marco Simoncelli emlékére egyperces gyászszünettel kezdődnek a bajnokik. A bajnokcsapat közleményben fejezte ki részvétét, ugyanígy tett az Inter, a Roma és a Napoli is.

A Roma a Palermot verte, a Cagliari a Napolival ikszelt, így a Milan csak a hetedik a tabellán.

Eredmények

Lecce-AC Milan 3-4 (3-0)
gól: Giacomazzi (4.), Oddo (30. - 11-esből), Grossmüller (37.), illetve K.-P. Boateng (49., 55., 63.), Yepes (83.)Serie A, 8. forduló:

AS Roma-Palermo 1-0 (1-0)
gól: Lamela (8.)

Cagliari-Napoli 0-0

Internazionale-Chievo 1-0 (1-0)
gól: Motta (34.)

Parma-Atalanta 1-2 (0-0)
gól: Valdes (80.), illetve Moralez (55., 58.)

Siena-Cesena 2-0 (1-0)