C. Ronaldo első és második 100. Real-gólja

2011. november 2., szerda 23:38

A Bajnokok Ligája-csoportkör negyedik fordulójának második játéknapján egyetlen váratlan eredmény sincs, de volt egy nagy meccs, és továbbjutott a Real Madrid.

A csoport:

Bayern München (német)-Napoli (olasz) 3-2 (3-1)
gól: Gomez (17., 23., 42.), illetve Fernandez (45., 80.)
kiállítva: Badstuber (77.), illetve Zuniga (70.)

Villarreal (spanyol)-Manchester City (angol) 0-3 (0-2)
g: Yaya Touré (30., 71.), Balotelli (45., 11-es)

A csoport állása: 1. Bayern München 10 pont, 2. Manchester City 7, 3. Napoli 5, 4. Villarreal 0

A nap rangadójából sima első félidő után nagy meccs lett. Úgy tűnt, a Bayern három Gomez-góllal már a szünetig elintézi a Napolit, de Fernandez a legjobbkor szépített kétszer is.

A hajrában volt egy-egy kiállítás második sárgával, de az olaszok csak izgalmassá tudták tenni a mérkőzést.

A ManCity simán lelépte idegenben a Villarrealt, különösen Yaya Touré második gólja volt szép, ahogy megverte a védőjét egy az egyben, majd lehelyezte a labdát a jobb alsóba.

B csoport:

Trabzonspor (török)-CSZKA Moszkva (orosz) 0-0
kiállítva: Doumbia (CSZKA Moszkva, 74.)

Internazionale (olasz)-Lille (francia) 2-1 (1-0)
g: Samuel (18.), Milito (65.), illetve De Melo (83.)

A csoport állása: 1. Internazionale 9 pont, 2. CSZKA Moszkva 5 (7-5), 3. Trabzonspor 5 (2-4), 4. Lille 2

A törökországi meccs legnagyobb eseménye Doumbia kiállítása volt, a csatár eddig négy gólt szerzett a BL-ben, Messi mögött a legeredményesebb futballista az idei sorozatban.

Az Inter Samuel és Milito góljával végülis magabiztosan nyert, és már majdnem továbbjutó, csak nagy balszerencsével eshet ki.

C csoport:

Manchester United (angol)-Otelul Galati (román) 2-0 (1-0)
g: Valencia (8.), Rooney (87.)

Benfica (portugál)-FC Basel (svájci) 1-1 (1-0)
g: Rodrigo (4.), illetve Huggel (64.)

A csoport állása: 1. Manchester United 8 pont (8-4), 2. Benfica 8 (5-2), 3. FC Basel 5, 4. Otelul Galati 0

A MU a meccs elején Valencia góljával került előnybe, két méterről kellett a kapuba passzolnia Phil Jones beadását. Az akcióba viszont Michael Owen belesérült, nem találta el a labdát, ami ez után kerülhetett Valenciához.

A Unitedben Wayne Rooney ezúttal védekező középpályást játszott, de így is betalált, igaz távoli lövése durván megpattant.

Két hét múlva a MU-Benficán dőlhet el a csoportelsőség, mert a portugálok nem tudták megverni otthon a Baselt. Rodrigo nagy gólt rúgott, de Huggel egyenlített.

D csoport:

Olympique Lyon (francia)-Real Madrid (spanyol) 0-2 (0-1)
g: C. Ronaldo (24., 69., a másodikat 11-esből)

Ajax Amsterdam (holland)-Dinamo Zagreb (horvát) 4-0 (2-0)
g: van der Wiel (20.), Sulejmani (25.), S. de Jong (65.), Lodeiro (90.)

A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Real Madrid 12 pont, 2. Ajax Amsterdam 7, 3. Olympique Lyon 4, 4. Dinamo Zagreb 0

A nap egyetlen továbbjutója lett a Real Madrid, miután először győzött Lyonban. Cristiano Ronaldo duplázott, így 99. és 100. vagy 100. és 101. góljait lőtte a Madridban: Spanyolországban beszámítják neki az emlékezetes Pepén megpattanó szabadrúgását, így ott a mostani szabadrúgásgólja már a 100. volt, az UEFA viszont Pepének adja azt a gólt, így az európai szövetség szerint a szerdai büntetőgólja a 100. 105 meccsen így is, úgyis egész jó teljesítmény.

Az Ajax lelépte a Dinamót, van der Wiel nyitótalálata óriási sarokpókhálózós gól, a vendégek egy pillanatig sem voltak meccsben.