30 m-es Rooney-gól és Berbatov-sarkazás

2011. december 21., szerda 23:15

3-0-ra győzött a Premier League 17. fordulójában, szerdán a Manchester City, 5-0-ra a United, így előbbi továbbra is két ponttal vezeti a bajnokságot utóbbi előtt.

A City nagyon sima meccset játszott otthon, a Stoke nem bizonyult ellenfélnek. A szünet 2-0 volt Agüero és Adam Johnson góljával, az 56. percben az argentin lőtt még egyet.

A United a Fulhamnél járt, hasonlóan könnyedén győzött. Danny Welbeck már az 5. percben berúgta Nani tökéletes beadását, majd az asszisztos fejelt gólt Giggs beíveléséből. A harmadikat közvetlenül a szünet előtt újra az előző gólpasszos szerezte, Giggs lövése felpörgött egy védőn, és a hálóba pottyant. A walesi így 20. Premier League-szezonjában - és élete összes szezonjában -, illetve a PL eddigi összes idényében betalált.

A második félidőben feljött a Fulham - a Unitedből a szünet előtt Phil Jones dőlt ki, lekönyökölték, utána cseréje, Ashley Young, akit szerencsétlenül rúgtak meg.

Az utolsó percekben még összekapta magát a MU, Wayne Rooney 30 méterről rúgott nagy kapufás gólt, majd a negyedórával korábban beállt Dimitar Berbatov sarkazással állította be a végeredményt. Mindkettő remek találat volt.

A további nagycsapatok közül az Arsenal is nyert, 2-1-re Birminghamben a Villát verte a szokásos van Persie- és Benajun-góllal.

A Liverpool csak ikszelt Wiganben - 0-0 -, a 8 meccsre rasszista beszólása miatt eltiltott Luis Suarez még játszott, de nem villogott, Charlie Adam büntetőt hibázott. A Pool már a negyediket rontotta el a szezonban.

A hazai közönség Suarez minden labdaérintését fújolta - tudósított a SkySports. A uruguayi csatár büntetése csak később lép életbe, és a Pool szinte biztosan fellebbez, ami tovább halasztja az eltiltás megkezdésének időpontját.