Idén spanyol liga lett az Európa Ligából

2012. április 5., csütörtök 23:02

A Bajnokok Ligája és az Európa Liga döntőjébe is spanyol csapatok juthatnak április végén.

Az Európa Liga negyeddöntőiben nem született meglepetés, a favoritok jutottak tovább.

A Schalke megpróbálta a lehetetlent és a kétgólos hazai vereség után jól kezdett Bilbaóban, előbb Huntelaar, majd Raúl góljával vezetett, de a baszkok kétszer egyenlítettek, így simán jutottak tovább. Az első három gólt a tizenhatoson kívülről lőtték.

A Hannover valamelyest kedvezőbb helyzetben volt, de a spanyol Atletico két éve megnyerte a sorozatot, és idegenben talán még veszélyesebb, mint otthon. Diego Simeone csapata 2-1-re nyert a hazai 2-1 után. A sorozat tavalyi gólkirálya, Falcao lökte tovább a csapatot.

Az ukrán Metaliszt egy hete az utolsó pillanatokban szerzett gólt, de ezzel sem ment sokra, mert hazai pályán nem tudta verni a portugál Sportingot, ezzel kiesett.

A Valencia kikapott Alkmaarban egy hete, a tizenhetedik percre azonban Ramy már előnybe hozta a spanyolokat, két percen belül kétszer érkezett tökéletesen egy belőtt labdára. A 4-0-s eredmény jól tükrözte, mekkora volt a különbség a két csapat közt. A Valencia a PSV-t is hasonló magabiztosság ejtette ki.

Az elődöntőkben: Atletico Madrid-Valencia, Sporting-Bilbao. Az első meccsek április tizenkilencedikén, a visszavágók egy hétre rá.