100 pontos Real, de a Villarreal drámai kiesése a ManCity bajnokságán is túltesz

2012. május 13., vasárnap 23:08

Utolsó meccsét is megnyerte, 4-1-re verte a Mallorcát, így új bajnoki rekordot beállítva 100 ponttal nyerte a ligát a Real Madrid. Cristiano Ronaldo, Benzema és Özil (2) lőtte a gólokat, a portugál így 46-tal második lett a góllövőlistán az 50 gólos gólkirály, és ezzel európai aranycipős Messi mögött. A Madrid a 38 meccsen 121 gólt rúgott, héttel többet, mint a 9 pont hátránnyal második Barca.

Real Madrid 4-1 Mallorca - All Goals by goalsarena2012-3

A vasárnap sztorija viszont a kiesők között zajlott, tényleg csak a ManCity angol bajnoki győzelméhez fogható fordulatokkal a Villarreal is kiesett a Sporting Gijónnal és a már korábban kizuhant Racing Santanderrel együtt.

A Villarreal múlt ősszel még a BL-ben indult, most úgy zúgott ki, hogy a 90. percig nem is volt kiesőhelyen. A Gijónnak nyernie kellett volna Malagában, hogy bentmaradásban reménykedhessen, de a 49. perctől vesztésre állt, ki is kapott 1-0-ra. (Így a Malaga selejtezhet a BL-be, a Real, a Barca és a Valencia főtáblás)

A Gijón tehát relatíve hamar kiszállt a versengésből, egyetlen kieső posztra maradt a Rayo, a Granada, a Villarreal és a Zaragoza. A forduló előtt a Rayo és a Zaragoza 40-40, a Villarreal 41, a Granada 42 ponton állt. A Villarreal fogadta az Atleticót, a Rayo meg a Granadát, a Zaragoza Getaféba ment.

A hihetetlen bajnoki hajrát produkáló, egész évben kieső Zaragoza újra összekapta magát, az 56.-tól vezetett, a 90.-ben belőtte a második gólt is, így bebiztosította magát 43 ponttal. Nagy meccs volt, a Getaféból három, a Zaragozából egy embert állítottak ki, a vendégek sokáig kettős emberelőnyben futballoztak.

Getafe Vs Zaragoza 0-2, 2012 (Liga BBVA) by futbolsapiens

A 88. percig 0-0-ra állt a Villarreal az Atleticóval, ám akkor jött az EL-hős Radamel Falcao, és vezetéshez juttatta a madridiakat 36. szezongóljával. Ezzel valójában a Villarealnak sok nem változott, nem tűnt tragédiának a bekapott találat, mert a Rayo-Granada 0-0-ra állt még a 90. percben is, és az egy ponttal ugyan a Rayo beérte a Villarrealt, de egymás elleni eredményeik alapján 41-41 ponton a Villarreal volt a bentmaradó.

Aztán beütött a krach: az ex-espanyolos, klasszis Rayo-csatár, Raul Tamodo a 92. percben betalált a Granadának, és azonnal fájdalmassá vált a Falcao-gól Villarrealban - ha azt nem kapják be, 42-42 ponttal végeznek a Granadával, és jobb egymás elleni eredményükkel ők maradnak bent.

Rayo Vallecano 1-0 Granada by goalsarena2012-3

Bekapták, veszítettek, megragadtak 41 ponton, a Granada 42-vel, a Rayo és a Zaragoza 43-mal megmenekült.