A hosszabbításban fordított, bajnok a City

2012. május 13., vasárnap 18:26

Talán minden idők legdrámaibb utolsó napja volt az angol futballbajnokság történetében vasárnap, amikor a Manchester City 44 év várakozás után gólkülönbséggel megnyerte a Premier League-et.

A City és a Manchester United 86-86 ponttal ment neki a zárókörnek, de a kékek +8-cal álltak a MU-hoz képest, vagyis tudni lehetett, ha mindkét csapat nyer, a City a bajnok.

A Unitednek Sunderlandben korán vezetést szerzett Wayne Rooney, Manchesterben sem izgultak túl sokáig, Zabaleta a 38.-ban betalált a QPR kapujába: közeli lövésébe beleütött Kelly kapus, de a labda átpattant fölötte, és a vonal mögött landolt.

A City bajnoknak érezhette magát, csakhogy a fordulás után percekkel Djibril Cissé egyenlített. Lescott hibázott, ő kilépett, és belőtte a ziccert. Ekkor a QPR-nak nagyon kellett tepernie, mert Bogdán Ádám csapata, a Bolton 2-1-re állt Stoke-ban, és sikerük a QPR vereségével a magyar kapusék bent maradását, a londoniak, Buzsákyék kiesését jelentette volna.

Az 55.-ben úgy tűnt, a QPR elveszett, Joey Barton egyik ellenfelét lekönyökölte, majd miután megkapta a pirosat, Agüeróba hátulról beletérdelt, Kompanyt megpróbálta lefejelni. Hárman kísérték az öltözőbe.

A City támadott a bajnokságért, de a QPR egy kontrából újra átjött, és Mackie remek gólt fejelt - 1-2, a Citynek alig 25 perce maradt két gólt rúgni.

Tevezék szenvedtek, Kelly mindent fogott, aztán a 91. percben a csere Dzeko közeli fejesénél tehetetlen volt - 2-2. Az öt perces hosszabbításból három perc maradt a bajnoki gólra.

Közben a Sunderland-Unitedet lefújták, abban a pillanatban a MU bajnok volt 1-0-ás győzelmével.

Csakhogy jött a 94. perc és Agüero: Balotelli valahogy továbbkotorta a labdát a tizenhatos vonalán, az eljutott az argentinhoz, aki megtolta, egy testcsellel lerázta a védőjét, majd úgy nyolc méterről nagy erővel a bal sarokba lőtt: 3-2, bajnok a Manchester City.

Bogdánék végül csak 2-2-re végeztek Stoke-ban, így kiestek, a QPR egy ponttal előzte meg őket, és maradt a Premier League-ben.

Premier League, 38., utolsó forduló:

Chelsea-Blackburn Rovers 2-1 (2-0)
gól: Terry (31.), Meireles (34.), illetve Yakubu (60.)

Everton-Newcastle United 3-1 (2-0)
gól: Pienaar (16.), Jelavic (27.), Heitinga (65.), illetve Hibbert (73., öngól)

Manchester City-Queens Park Rangers 3-2 (1-0)
gól: Zabaleta (39.), Dzeko (91.), Agüero (93.) illetve Cisse (48.), Mackie (66.)
kiállítva: Barton (55.)

Norwich City-Aston Villa 2-0 (2-0)
gól: Holt (9.), Jackson (22.)

Stoke City-Bolton Wanderers 2-2 (1-2)
gól: Walters (13., 77. - utóbbit 11-esből), illetve Davies (39., 45.)

West Bromwich Albion-Arsenal 2-3 (2-2)
gól: Long (12.), Dorrans (15.), illetve Benayoun (4.), Santos (30.), Koscielny (55.)

Wigan Athletic-Wolverhampton Wanderers 3-2 (2-1)
gól: Di Santo (12.), Boyce (14. és 79.), illetve Jarvis (9.), Fletcher (86.)