Kondás: Kiestünk, de nincs idő keseregni

2012. augusztus 8., szerda 09:15

A Debrecen simán, 2-0-s vereséggel esett ki a fehérorosz BATE elleni BL-selejtezőben, ami azt jelenti, hogy az Európa Liga rájátszásában folytathatja. Kondás Elemér, a hazaiak edzője nem tűnt túlságosan meglepettnek, erre számított. Nikolov kiállítását azért sajnálja.

„Erre készültünk, tudtuk, hogy nehéz lesz. Számítottunk rá, hogy a BATE jól fog játszani, hiszen erős csapat, sok jó játékossal. Mindent megtettünk, hogy jó eredmény szülessen, de egy elkerülhető góllal vezetést szereztek a vendégek. A második félidőben a kiállítás és az utána gyorsan bekapott gól csökkentette az esélyünket, de játékosaink tíz emberrel is mentek, tették a dolgukat becsülettel. A BATE sokkal jobban játszott ma, mint az első meccsen, viszont a második félidőben, amikor szerkezetet váltottunk, több esélyünk volt, csak a kiállítás után a fehéroroszok könnyebb helyzetbe kerültek. Sajnos nem tudtuk száz százalékig pótolni Varga Józsefet és Bouadlát. Összességében azt mondhatom: a játékosok emelt fővel jöhettek le a pályáról, mert mindent megtettek, hogy jó eredmény szülessen. Nincs idő keseregni, mert szombaton bajnokit játszunk, majd az EL-re készülünk."

A boriszovi találkozó 1-1 lett, így a Debrecennek egy gól nélküli döntetlen is elég lett volna a BL-rájátszáshoz.