Bombameglepetések napja a BL-ben

2012. október 24., szerda 20:35

A 3. forduló második játéknapján szenvedtek, és kikaptak a legnagyobb sztárcsapatok.

A csoport

Nagy meccset játszott, és megszenvedett a Porto a Dinamo Kijevvel, de mindig rá tudott lenni egy lapáttal, és legyűrte az ukránokat. Varela káprázatos gólt rúgott. A PSG Zlatan és Menez góljával gyorsan eldöntötte a meccset Zágrábban, és legyőzte a még mindig lőtt gól nélkül álló Dinamo Zagrebet. A Porto hibátlan, de a franciák is jó helyzetben vannak.

Porto–Dinamo Kijev 3-2 (Varela, 15., J. Martinez 36., 78., ill. Gusev, 21., Ideye 72.)

Dinamo Zágráb–PSG 0-2 (Ibrahimovic 33., Menez 43.)

Rangsor  Csapat  Lejátszott mérkőzés  Pontszám
1. Porto 3 9
2. PSG 3 6
3. Dinamo Kijev 3 3
4. Dinamo Zágráb 3 0

B csoport

Mindkét meccs eredménye váratlan: a Schalke egész magabiztosan nyert Londonban a két holland góljával, az Olimpiakosz neccesebben Montpellier-ben. A csoport állása eléggé felborult és kiegyenlítődött, természetesen három körrel a vége előtt még bárki továbbjuthat, igaz a franciák helyzete nehéz.

Arsenal–Schalke 04 0-2 (Huntelaar 76., Afellay 86.)

Montpellier–Olympiakosz Pireusz 1-2 (Charbonnier 49., ill. Toroszidisz 73., Mitroglu 90.)

1. Schalke 04 3 7
2. Arsenal 3 6
3. Olimpiakosz 3 3
4. Montpellier 3 1

C csoport

A Málaga immár három forduló után kilenc ponttal vezeti a csoportot úgy, hogy még gólt sem kapott a Zenit, az Anderlecht és már a Milan ellen sem. A Zenit Juhász Roland belga csapata, az Anderlecht ellen szerezte meg első pontjait az idei BL-szezonban a nap első meccsén. A magyar sérülés miatt nem játszott.

A Malaga száz százalékos, akár a Porto és a kedden pályára lépett Barcelona. Az andalúz csapatnak még az is belefért, hogy büntetőt rontson, Joaquin hagyta ki, aki bő tíz perc múlva akcióból betalált.

Zenit–Anderlecht 1-0 (Kerzsakov 72., 11-es)

D csoport

Mindkét sztárcsapat veszített szerdán. A City jól kezdett, vezetett Amszterdamban, de a hazaiak felálltak, és könnyedén fordítottak is a második félidőben. Az angoloknak egyetlen pontjuk van, favoritok a kiesésre, akárcsak tavaly, amikor szintén nem jutottak tovább a csoportból.

Nincs bajban a Real, ami Dortmundban kapott ki. Lewandowski gólját még perceken belül kiegyenlítette Cristiano Ronaldo, de Schmelzer a szünet után győztes gólt rúgott. A BVB először győzte le a spanyolokat, amik már 24 németországi meccsükből nyertek meg csupán egyet. Két hét múlva jön a visszavágó Madridban.

Ajax–Manchester City 3-1 (S. de Jong 45., Moisander 57., Eriksen 68., ill. Nasri, 22.)

Borussia Dortmund–Real Madrid 2-1 (Lewandowski, 36., Schmelzer 64., ill. C. Ronaldo 38.)