A BVB az új Barca

2012. november 28., szerda 10:36 | aznap frissítve

A Borussia Dortmund (BVB) remek akciógólt lőtt a Fortuna Düsseldorfnak, de a győzelemhez ez sem volt elég.

A Bundesliga kedd esti mérkőzésén a címvédő Dortmundiak a 43. percben a teljes vendégcsapatot kijátszották. Az akció a félpályáról indult, a támadást rövid passzokkal helyezték át a bal szélről a másik oldalra, ahol a felfutó jobbhátvéd, Piszczek játszott középre.

Błaszczykowski még Messi gólörömét is lemásolta

A tizenhatoson belül Błaszczykowski mellel tette le a labdát Großkreutznak, ő egyből visszarakta, Błaszczykowski pedig félfordulatból a léc alá bombázott. A remekül kijátszott akcióval láthatóan Jürgen Klopp vezetőedző is elégedett volt.

A dortmundiaknak viszont nem sikerült nyerniük, a vendégcsapatból Reisinger egyenlített a 79. percben, így 1-1 lett a mérkőzés. A címvédő BVB hátránya tovább nőhet a listavezető Bayern mögött, ha a bajorok szerda este nyerni tudnak a kilencedik Freiburg otthonában. Akkor újra tizenegy pont lesz az előnyük.