Baracknyi hópelyhek a D. Zagreb-D. Kijeven

2012. december 4., kedd 20:42 | aznap frissítve

17 percre le kellett fújni a BL-meccset Zágrábban, annyira esett a hó. Real-Ajax 4-1, PSG-Porto 2-1, és ezzel Ibrahimovicék csoportelsőként a 16 között. Tét nélküli meccset vesztett a Milan, csak csoportmásodik az Arsenal a Schalke mögött.

A csoport:

A zágrábi meccs kalandosan alakult, tényleg annyira szakadt a hó, hogy a játékosok egymást nem látták, nem hogy a pálya vonalait. A bíró 20 percre az öltözőbe vezényelte a csapatokat a baracknyi hópelyhek elöl. Utána a Kijev megszerezte a vezetést egy igen szép kapáslövéssel, a hazaiak a 90. perc után mentették meg becsületüket, amikor elérték első és egyetlen góljukat, illetve megszerezték egyetlen pontjukat a csoportkörben.

Dinamo Zagreb (horvát)-Dinamo Kijev (ukrán) 1-1

G: Krstanovic 91. (11-es), ill. Jarmolenko 45.

(0-0-nál a 10. percben havazás miatt félbeszakadt, közel 20 percet állt a meccs, de már újra játszanak.)

A PSG-nek nyernie kellett a csoportelsőséghez, és Thiago Silva remek fejesével és Lavezzi potyagóljával ez össze is jött. Sokáig iksz volt, Jackson Martinez is remek gólt fejelt, de Helton kapus hibájával nem tudtak mitkezdeni.

Paris Saint-Germain (francia)-FC Porto (portugál) 2-1

G: Thiago Silva 30., Lavezzi 61. ill. Jackson Martinez 34.

Rangsor  Csapat  Lejátszott mérkőzés  Pontszám
1. PSG 6 15
2. FC Porto 6 13
3. Dinamo Kijev 6 5
4. Dinamo Zagreb 6 1

B csoport:

A németeknek elég lett az iksz a csoportelsőséghez, mivel az Arsenal váratlanul - vagy már nem is annyira váratlanul, de veszített Görögországban. Az Olimpiakosz fordítani tudott.

Montpellier (francia)-FC Schalke 04 (német) 1-1

G: Herrera 60., ill. Höwedes 56.

Olimpiakosz (görög)-Arsenal (angol) 2-1

G: Maniatisz 64., Mitroglu 73., ill. Rosicky 38.

1. Schalke 04 6 12
2. Arsenal 6 11
3. Olympiakosz 6 9
4. Montpellier 6 2

C csoport:

Már a kezdésnél biztos volt a Malaga első és a Milan második helye, az olaszok büntetlenül kaphattak ki, meg is tették, mint ilyenkor szinte mindig.

Málaga (spanyol)-Anderlecht (belga) 2-2

G: Duda 45., 61., ill. Jovanovics 50., Mbokani 90.

D csoport:

Nem volt kérdés a BVB első és a Real második helye a kezdésnél, az utolsó nap leglényegesebb eseménye itt a City leszereplése: 6 meccsen 3 ponttal, csoportutolsóként esett ki az angol bajnok Európából.

Borussia Dortmund (német)-Manchester City (angol) 1-0

G: Schieber 57.

Real Madrid (spanyol)-Ajax (holland) 4-1

G: C. Ronaldo 13., Callejon 28., 88., Kaká 49., ill. Boerrigter 59.

1. Borussia Dortmund 6 14
2. Real Madrid 6 11
3. Ajax 6 4
4. Manchester City 6 3

Az elsők és a másodikak továbbjutnak a BL kieséses körébe, a legjobb 16 közé, a csoportharmadikok az EL-ben folytathatják. A BL nyolcaddöntőinek párosításait december 20-án sorsolják, a csoportelsőket egy-egy csoportmásodikkal húzzák össze. Azonos csoportból és azonos országból érkező klubok nem kerülhetnek össze, így például Barca-Real nem lehet, bár már biztos, hogy a Real második, a szerdán pályára lépő Barcelona első lesz a csoportjában.

Biztosan csoportelső: Malaga, Borussia Dortmund, PSG, Schalke, Barcelona, Manchester United.

Biztosan második: Milan, Real Madrid, Arsenal, Porto.

Harmadik, és megy az EL-be: Ajax, Zenit, Olimpiakosz, D. Kijev., Bate Boriszov.

Szerdán az utolsó 8 meccsel fejeződik be a szezon csoportköre.