Messi berúgta a 88.-at, kikapott a Real Vigóban

2012. december 12., szerda 21:24 | aznap frissítve

A másodosztályú Cordobával játszott a 16 közé jutásért a Barcelona a Spanyol Kupában, az első meccsen, idegenben a vezetést Messi szerezte meg a 11. percben, amikor egy kipasszolt akció végén az üres kapuba passzolt.

Ez már a 87. gólja volt 2012-ben és a 31. a szezonban. Előbbi világcsúcs, amit vasárnap óta tart, amikor megjavította Gerd Müller 85 gólos rekordját.

Messi a 70.-ben tovább növelte a Barca előnyét és saját rekordját, hasonlóan kijátszott támadást fejezett be, amikor a kapus mellett a bal alsóba gurított - 88. 0-2 a vége.

Cordoba 0-2 Barcelona by goalsarena2012

A Real Madrid Vigóba utazott a Celtához, és kikapott 2-1-re. Bustos és Bermejo góljával a hazaiak a második félidő közepén kettővel elmentek, de Cristiano Ronaldo a 87.-ben szépített, így végül kedvező eredménnyel zártak a vendégek.

Copa del Rey: Celta Vigo vs Real Madrid 2-0 12... by ourmatch

A portugál jó napot zárt, Vigóban korábban még sosem lőtt gólt, most már csak egy stadion van a jelenlegi spanyol első osztályban, ahol a gólgép nem talált be.

Copa del Rey: Celta Vigo vs Real Madrid 2-1 12... by ourmatch

Kupavisszavágók januárban, a topcsapatok favoritként kezdenek.