A Chelsea megúszta a szégyent az EL-ben

2013. február 21., csütörtök 23:28

Csütörtökön kiderült, melyik csapatok folytathatják az Európa Liga következő fordulójában, már a tizenhat között, a nyolcaddöntőben.

A címvédő Atletico Madridnak nagyon sokba került, hogy a múlt heti első meccsen kapusa is előrement az utolsó szögletnél, és abból aztán egy kontragólt kapott. A 2-0-s vereség után a Rubin Kazany pályáján egy góllal nyert, természetesen Falcao neve mellé került, a két előző sorozat gólkirálya volt, most azonban biztosan nem folytathatja.

A BL-címvédő Chelsea, miután a csoportkörrel szégyenszemre befejezte a másik sorozatot, az EL-ben nagy nehezen továbbment.

A Sparta Prágát idegenben megverték 1-0-ra, a visszavágón azonban Lafata a 17. percben betalált, úgy látszott, elkerülhetetlen a hosszabbítás. A 92. percben viszont jött Hazard, és az egyenlítéssel megúszták a ráadást.

A Tottenham még jobban kicentizte a továbbjutást, mert ugyanolyan gyorsan hátrányba került Lyonban, és Dembele csak a 90. percben lőtte ki a bal alsót. Egy hete Gareth Bale szintén már a rendes játékidő után lőtt gólt, ami győzelmet ért.

A Liverpoolnak nem sikerült az utolsó pillanatban a bravúr. Nagy meccset játszott ugyan a Zenittel, Suarez két szabadrúgást vágott be, 3-1 után volt még félórája a gólszerzésre, de nem sikerült, így végül idegenben lőtt góljukkal az oroszok mentek tovább.

Az Anzsi Mahacskalának is voltak kellemetlen percei Hannoverben, de a gólpasszt adó Huszti fejesénél nagyot védett a kapus. A második német gól továbbjutást ért volna, de nem született meg, mi több, a ráadás kilencedik percében Traoré egyenlített, és mindent eldöntött.

Köteles László kapus csapata is befejezte, a Genk sem a tavalyi BL-sorozat, sem az idei EL-körben nem kapott ki, a Stuttgart viszont megverte. A sváboknál Hajnal Tamás a kispadon maradt.

A Napoli újra nagyot égett, 0-5-tel esett ki, az Inter ugyanilyen arányban jutott tovább - hármat rúgott Kolozsváron -, ezzel a Tottenhamet kapta.

A nap legizgalmasabb meccsét Bukarestben játszották, a Steaua ledolgozta kétgólos, Amszterdamból hozott hátrányát, és a hosszabbításban sem született döntés. Az Ajax két büntetőt hibázott, ezzel 4-2-vel búcsúzott. A Steaua a Chelsea-t kapta, vagyis egy újabb BL-győztes párosítás jött össze.