Drámai hajrában BL-selejtezős a Milan

2013. május 20., hétfő 12:33 | kilenc éve frissítve

Nem sokon múlt, de a Milan végül kiszenvedte a Bajnokok Ligája-indulás jogát a Siena ellen 2-1-re az utolsó percekben megnyert mérkőzésén. Így a Fiorentina hiába ütötte ki 5-1-gyel a Pescarát, a Milan végzett a harmadik helyen a Serie A-ban.

A Milan kezdeti nyomása ellenére meglepetésre a házigazdák szereztek vezetést Alessandro Rosinának köszönhetően. A második félidőben még nagyobb bajba került a Milan a 69. percben, miután Ambrosini begyűjtötte második sárgáját is, de aztán egy perccel később Terlizzi is megkapta a második sárgalapját. Így 10-10 emberrel ért véget a találkozó.

A Milan így is nagy gondban volt, de nyolc perccel a rendes játékidő vége előtt Balotelli kiharcolt egy tizenegyest, amit értékesíteni is tudott. Három perccel a vége előtt pedig Mexes lőtte rá a beadott labdát. A kapus ugyan érkezett, de kicsúszott a kezéből a labda, a francia pedig innen már nem hibázott, megszerezte a remélt vezetést és ezzel a három pontot.